Kohtunikud

Viimase 30 aasta jooksul on tennise kohtuniku töö oluliselt muutunud. Selle aja jooksul on loodud käitumiskoodeks ja reeglite tõlgendamine on muutunud ühtseks. See on juhtunud tänu kohtuniku töö professionaalsemaks muutumisele.

Vajadus heade kohtunike järele igal mängutasemel on kõigile arusaadav ja sellel põhjusel on Rahvusvaheline Tennise Föderatsioon (ITF) välja töötanud ülemaailmse programmi, mis aitab parandada kohtunike kvaliteeti rohujuure tasandist Suure Slämmi turniirideni.

Kohtunike harimine ja treenimine on ITF’i programmis suure tähtsusega. Selle osa õnnestumine aitab tõsta kohtunike taset üle maailma ja kindlustada, et tennise reeglite ja käitumiskoodeksi järgimisele on ühtlane lähenemine.

Rahvusvahelise kategooria kohtunikel on 3 erinevat suunda:

- Peakohtunik, kelle tööülesannete hulka kuulub turniiri korralduslik pool. Tabelite loosimine, päevakavade tegemine, reegleid puudutavate küsimuste lahendamine.

- Pukikohtunik, kes vastutab konkreetse mängu läbiviimise eest, hoiab silma peal seisul, mängijate käitumisel väljakul ja ka sellel, kas pall maandus väljakul või mitte.

- Chief-umpire, kes jälgib, et joonekohtunike töö oleks sujuv ja proffesionaalne, määrab kohtunike vahetuse ajad.

Eesti Tennise Liit korraldab vähemalt korra aastas rahvusliku taseme kohtunike koollituse. Täpsema info saamiseks pöörduge Kairi Karpa poole: kairi.karpa@gmail.com.

Täpsem info rahvusvahelise programmi kohta on leitav siin: http://www.itftennis.com/officiating/home.aspx


Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad