Davis Cup’i koondis stardib Gruusiasse noorenenud koosseisus

26.02.2020

Järgmise nädala lõpus DCup3toimuvad Davis Cupi Maailmaliiga II grupi kohtumised ja Eesti läheb vastamisi Gruusiaga. Pühapäeval stardib Thbilisisse Eesti koondis koosseisus Vladimir Ivanov, Kristjan Tamm, Mattias Siimar, Daniil Glinka, Oliver Ojakäär ja kapten Ekke Tiidemann.

Davis Cup’i koondises pole seekord Jürgen Zoppi (ATP 510). “Jürgen teatas eelmise aasta novembris, et peab pikema pausi ja tõenäoliselt Davis Cup’iks mänguvormis ei ole,” põhjendab kapten esireketi eemalejäämist. Küll aga sõidavad Gruusiasse meie teine ja kolmas reket Kristjan Tamm (ATP 726) ja Vladimir Ivanov (ATP 761).

Võistkonnas pole ka Kenneth Raismat (ATP 930), kes Eesti eest 2014. aastast häid mänge mänginud. “Kenneth on olnud viimasel ajal vigastatud ja paranemine pikem kui eeldada võis. Tema mitteosalemine sai selgeks mõned nädalad tagasi, aga õnneks on meil varumeeste pingil veel mehi,” ütleb Tiidemann. “Esmakordselt kutsusin tiimi Daniil Glinka, kes on viimasel ajal teinud tubli sammu edasi.”

“Meiega liitub jälle Mattias Siimar, kes eelmisel korral oli sunnitud eemale jääma. Tal on olnud väga edukas hooaeg Ameerikas ülikooli tennises, kus on eriti silma paistnud paarismängus. Aasta alguses osales ta Ann Arboris Challengeri turniiril ja jõudis paarismängus poolfinaali, mis on hea saavutus,” näeb Tiidemann Siimaris eeskätt lisajõudu paarismängus.

Viienda mängijana nimetas kapten Davis Cup’i koondisesse äsja 15aastaseks saanud Oliver Ojakääru. “Tal on säravad tulemused noorteklassides, aga minule on ta silma jäänud eelkõige professionaalse suhtumise  poolest ja usun, et ta väärib seda võimalust ning kasutab saadud kogemust maksimaalselt,” peab Tiidemann Tartu mängumehe kaasamist väga õigustatuks.

Gruusia koondise esireketiks on 28aastane Nikoloz Basilashvili (ATP 29). “Basilashviliga, kui ta ikka mängib, on muidugi keeruline,” tõdeb kapten. “Aga teistega tulevad kõvad lahingud.” Teiste all peab Tiidemann silmas 26aastast Aleksandre Metrevelit (ATP 558), 22aastast Aleksandre Bakshit (ATP 850), 27aastast George Tsivadzet (ATP 861) ja 19aastast paarismängijat Zura Tkemaladzet (ATP D576), kes edetabelikohtadega meie meestega enam-vähem samal tasemel. “Paarismãngus on Eesti alati häid mänge teinud. Nii et pall on ümmargune,” lõpetab Tiidemann lootusrikkalt.

Võistlused peetakse 6. ja 7. märtsil Thbilisis. Esimesel päeval kohtuvad koondiste esinumbrid teiste numbritega. Teist päeva alustatakse paarismänguga, sellele järgneb esireketite duell ja kohtumise lõpetab teiste reketite matš.

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad