Malõgina kaotas tugevale horvaatlannale

08.01.2020

Elena Malõgina (WTA 573) AM91võitles Hongkongis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga World Tennis Tour turniiril kvalifikatsioonist põhitabelisse, kuid kaotas seal tugevale horvaatlannale 2/6, 2/6.

Põhitabelis oli Malõgina vastaseks neljanda asetusega horvaatlanna Jana Fett (WTA 240). Fetti parim edetabelikoht oli kaks aastat tagasi 97. Fetti kohta tõi tennisnet.ee välja huvitava fakti. Nimelt oli tema kätes 2018. aasta Australian Openi naiste üksikmängu saatus. Tollal 21-aastane Horvaatia neiu juhtis Caroline Wozniacki vastu 6:3, 5:1, 40:15, aga kaotas mängu. Väidetavalt võis Fetti serv teisel matšpallil joont riivata, aga kohtunik luges selle auti ja horvaaditar challenge’it ei kasutanud. Kuigi pealtnägijate arvates võinuks kasutada… Hiljem võitis Wozniacki kogu turniiri ja teenis oma karjääri ainsa esikoha suurel slämmil.

Malõgina ei saanud alguses mängu käima ja jäi kahe murdega 0/3 kaotusseisu, murdis siis korra tagasi ja vähendas vahe 2/3le, kuid siis võitis Fett veel kolm geimi järjest ja võitis seti 6/2. Teise seti avageimis oli horvaatlanna taas murdele lähedal, kuid Malõgina suutis murdepalli kaitsta, aga kolmandas geimis sai Fett murde siiski kätte. Seitsmendas geimis ei õnnestunud Malõginal taas servi hoida ja tablool seisuks 2/5. Kaheksas geim venis eriti pikaks, sest Fett ei suutnud kuidagi oma pallingul võitu vormistada. Fett jõudis matšpallideni, kuid kahel nendest tegi topeltvea. Malõginal oli kasutada kolm murdepalli. Neljas matšpall õnnestus Fettil realiseerida ja võitis ka teise seti 6/2.

Kvalifikatsiooni avaringis alistas ta 18aastase kohaliku tennisisti Justine Sophie Kwan Tung Leongi 6/1, 6/4 ja seejärel 17aastase tailanna Aunchisa Chanta (WTA 726) 7/5, 6/2.