Kanepi astus võiduga sammukese lähemale Australian Openi põhitabelisse pääsemiseks

27.11.2019

Kaia Kanepi (WTA 105) Kaia Kanepi Tennis US Open 2018 Grand Slam ITF ATP Tennis Herren WTA Tennis Damen Billie Josaleb Milovices World Tennis Touri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril. See on viimane võimalus juurde saada punkte, mis eestlannat WTA edetabelis kergitaksid.

Praeguse seisuga jääks Kanepi Australian Openi põhitabelist välja. Tšehhis toimuval turniiril piisab eestlannale pääsust poolfinaali, et saada vajalikud punktid järgmiseks nädalaks, tõusta WTA edetabelis 102. kohale ja vältida sellega Australian Openi kvalifikatsiooniturniiri.

Kanepi esimene vastane oli 16aastane tšehhitar Darja Vidmanova (WTA 1228), kes pääses põhitabelisse tänu kõrgele juunioride edetabelikohale (ITF Jun 60).

Kohe avageim oli väga pingeline ja nooruke tšehhitar näitas, et midagi kergelt ta ära ei anna. Eestlannal õnnestus neljandal murdepallil vastase servigeim võita, kuid paraku kaotas seejärel oma servigeimi. Viiendas ja seitsmendas geimis murdis Kanepi veel kord ja võitis avageimi 6/2. Teist setti alustas Kanepi taas murdega ja edu hoides võitis teise seti 6/4.

Kohtumine kestis tund ja 35 minutit. Kanepi lõi kaks ässa ja tegi seitse topeltviga, Vidmanova sai kirja neli ässa ja samapalju topeltvigu. Murdepallini jõudis Kanepi 11 korral ja realiseeris nendest neli, vastane kasutas viiest murdevõimalusest ühe.

Järgmisena läheb Kanepi vastamisi 22aastase tšehhitari Miriam Kolodziejovaga (WTA 1104), kes pääses turniirile korraldajate kutsega. Võidu korral tuleb veerandfinaalis vastamisi minna kas 18aastase rootslanna Caijsa Hennemanni (WTA 917) või 19aastase sakslanna Kathleen Kaneviga (WTA 1035). Junior-rankinguga võistlema pääsenud Hennemann alistas avaringis Stefania Rogozinska Dziki (WTA 791) ja kvalifikatsioonist alustanud Kanev viienda asetusega Magdalena Pantuckova (WTA 557).

 Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad