Paf Openi poolfinaalis on vastamisi Saar ja Malõgina

08.11.2019

Pärnu tennisehallis toimuval paf-naised--tennis-ee15 000 dollari auhinnafondiga Paf Open turniiril jõudsid Elena Malõgina ja Katriin Saar poolfinaali, kus kohtuvad omavahel.

Elena Malõgina (WTA 728) veerandfinaali vastaseks oli teise asetusega 20aastane hollandlanna Suzan Lamens (WTA 532). Neiud olid vastamisi ka suvel Merko Estonian Openi finaalis ja siis teenis Lamens karjääri teise turniirivõidu.

Esimest setti alustas hollandlanna hästi, läks 4/0 juhtima ja oli punkti kaugusel ka 5/0 seisust, kuid Malõginal õnnestus mängu tagasi tulla ja järgmised kuus geimi võita. Seega sett 6/4 Malõginale. Teist setti alustas jälle Lamens murdega ja läks 2/0 ette, aga Malõgina viigistas. Seitsmendas geimis murdis hollandlanna veel ja sellest piisas seti 6/4 võiduks. Otsustav sett algas sarnaselt teisele Lamensi murdega, Malõgina oli oma servigeimi hoidmistega väga hädas ka viiendas ja seitsmendas geimis, seevastu hollandlanna hoidis oma pallingud kindlamini. Kaheksandas geimis suutis Malõgina murda ja seisu viigistada. Seisul 4/5 asus Lamens küll 40:15 juhtima, kuid viimased neli punkti võitis Malõgina (viimase hollandlanna topeltveast) ja võitis maratonmatši 6/4, 4/6, 6/4.

Kohtumine kestis kaks tundi ja 40 minutit. Malõgina lõi kolm serviässa ja tegi kuus topeltviga, Lamnesi kontole kogunes seitse ässa ja 11 topeltviga. Murdepallidest realiseeris Malõgina 16st kuus ja Lamens 15st viis.

Katriin Saar (WTA 1113) kohtus veerandfinaalis Soomet esindava Anastasia Kulikovaga (WTA 595), kellel on ette näidata möödunud aastal kaks ja sellel aastal kolm turniirivõitu, neist viimase teenis ta eelmisel nädalal Stockholmis, kui alistas finaalis Elena Malõgina. Vastupidiselt Malõgina ja Lamensi vahelisele kohtumisele, mis oli peaaegu turniiri pikim (Iveta Dapkute ja Time Jaruskova matš kestis 15 minutit kauem), oli see kohtumine lühim. Pärast 12 minutit kestnud mängu andis Kulikova seisul 1/2 loobumisvõidu.

Kuigi Saar ja Malõgina on osalenud paljudel sarnastel turniiridel, siis omavahel nad sel aastal kohtunud pole. 2018.aasta Eesti meistrivõistluste finaalis jäi peale Saar 7/5, 7/5, mullusel Alexela Mastersil pidi Saar vigastuse tõttu andma seisul 0/6, 0/3 loobumisvõidu.

Paf Openi võistluspäev homme Pärnu tennisehallis algab kell 10 paarismängu finaaliga. Pärast seda (mitte enne kl 11:30) võistlevad eestlannad finaalkoha pärast. Teises poolfinaalis on vastamisi venelannad Ekaterina Kazionova (WTA 615) ja Ekaterina Shalimova (WTA 707).