Saar ja Malõgina lisaks Kubrele Paf Openil teises ringis

06.11.2019

Sel nädalal toimub Pärnu tennisehallis paf-naised--tennis-ee15 000 dollari auhinnafondiga Paf Open turniir naistele. Eesti tennisistidest murdsid ennast teise ringi Lissi Kubre, Katriin Saar ja Elena Malõgina.

Eile alistas Lissi Kubre avaringis 19aastase Iisraeli neiu Nicole Nadeli (WTA 955) 6/0, 7/5. Täna lisandusid 16 parema sekka Katriin Saar (WTA 1113) ja Elena Malõgina (WTA 728).

Saar alistas 18aastase leedulanna Iveta Daujataite, kes pääses põhitabelisse kvalifikatsioonist. Esimest setti alustas Saar võimsalt ja asus 4/0 juhtima ning oli lähedal ka 5/0 seisule, kuid kaotas siis kaks geimi. Viimased kaks võitis aga Saar ja nii sett 6/2 eestlannale. Teine sett oli tasavägisem, aga Saarel õnnestus 4/2 ette murda. Paraku kaotas taas kohe enda servigeimi ja leedulanna viigistas. Kümnendas geimis murdis Saar uuesti ja võitis seti 6/4.

Malõgina vastaseks oli kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud 18aastane soomlanna Liisa Vehvilainen. Esimene sett läks kiirelt, kõigest 25 minutiga võitis Malõgina 6/1. Teises setis murdis Malõgina kolmandas geimis, kuid Vehvilainen viigistas. Niimoodi kolm korda järjest teineteist murdes jõuti seisuni 4/4. Sett lõppes kiires lõppmängus, milles Malõgina vastasele võimalust ei andnud ja võitis seti 7/6(2).

Helena Narmont kohtus avaringis 17aastase valgevenelanna Viktoriya Kanapatskayaga (WTA 703), kes paar nädalat tagasi Sharm El Sheikhis teenis karjääri esimese ITF turniirivõidu. Narmont alustas hästi, ta asus 2/0 40:0 vastase servil juhtima, kuid kahjuks ei suutnud murdepalle vormistada. Kanapatskaya leidis aga mängurütmi ja võitis viis geimi järjest, kusjuures ka seitsmendas geimis tuli välja 0:40 kaotusseisust. Narmont võitis seejärel küll kaks geimi ja vähendas vahe 4/5le, kuid ei suutnud siis oma pallingut hoida ja kaotas seti 4/6. Õnnetult kaotatud geimid jätsid jälje Narmonti mängu teises setis ja ta kaotas selle selgelt 1/6.

Järgmises ringis kohtub Kanapatskaya Malõginaga. Kubre on vastamisi kolmanda asetusega Anastasia Kulikovaga (WTA 595), kes möödunud nädalal Stockholmis Malõginalt turniirivõidu näppas. Saare teise ringi vastaseks on 18aastane lätlanna Margarita Ignatjeva (WTA 1097). Neiud on kohtunud noorteklassis kahel korral ja mõlemad korrad on võitnud Saar.