Eesti meeskonnal vedas Davis Cupil loosiga

10.09.2019

Homme algab Ateenas DCup3Davis Cupi Euro-Aafrika tsooni III grupi turniir. Täna loositi alagrupid ja Eestil tuleb kohtuda Põhja-Makedoonia, Montenegro ja Lätiga.

Loosiga vedas, sest kaks paberite järgi kõige tugevamat vastast Poola (Hubert Hurkacz ja Kamil Majchrzak on esisaja mängijad) ja Kreeka (esireketiks Stefanos Tsitsipas) sattusid teise alagruppi. “Jah, loos läks hästi, ka Monacot õnnestus vältida,” tõi kapten Ekke Tiidemann välja veel ühe ebamugava vastase. “Aga me ei tohi alahinnata kedagi,” lisas ta. Meie lõunanaaber, kes mängib küll ilma Ernests Gulbiseta (ATP 125) on samuti ohtlik.

Alagrupi kaks paremat kindlustavad pääsu II grupi üleminekumängudele. Play-off matšid teise alagrupi esimese või teise meeskonnaga mängitakse ainult riigi rankingu nimel. “Kui sellele mängule jõuame, on see muidugi väga huvitav, et saame tõenäoliselt kohtuda Kreeka või Poolaga, aga samas ei otsusta mäng meie saatust.” Alagrupi kolmandad ja neljandad peavad play-off kohtumised, kus kaotajad langevad IV gruppi.

Eesti koondis mängib koosseisus Jürgen Zopp (ATP 433), Vladimir Ivanov (ATP 821), Kristjan Tamm (ATP 886) ja Kenneth Raisma (ATP 1014).

Homme kell 11 on esimeseks vastaseks Põhja-Makedoonia. “Esireketite kohtumises läheb väljakule Jürgen, teise üksikmängu mängib Kenneth,” ütles Tiidemann. Keda ta edaspidistes kohtumises väljakule saadab, pole kapten veel otsustanud.

Võrdluseks vastasmängijate ATP edetabelikohad.

Läti: Martins Podzus (ATP 485), Arturs Lazdinš (ATP 1519), Janis Podzus (ATP 1519), Roberts Štrombachs (ATP -).

Põhja-Makedoonia: Gorazd Srbljak (ATP 966), Stefan Micov (ATP 1589), Dimitar Grabul (ATP -) ja Luka Ljuben Andonov (ATP -).

Montenegro: Ljubomir Celebic (ATP 833), Rrezart Cungu (ATP 1609), Igor Saveljic (ATP -) ja Marko Aleksic (ATP -).

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad