Kahju! Kanepi kaotas võitlusliku mängu

30.08.2019

Kaia Kanepi (WTA 82) Kaia Kanepi Tennis US Open 2018 Grand Slam ITF ATP Tennis Herren WTA Tennis Damen Billie Jpudenes US Openil teises ringis konkurentsist, jäädes võimalusterohkes mängus 5/7, 3/6 alla horvaatlanna Donna Vekicile (WTA 23). Kaotusega läksid kaduma ka 170 WTA punkti ja Kanepi langeb esisajast välja.

Kohtumine oli väga tasavägine, ent esimeses setis õnnestus Kanepil 3/1 ette minna. Paraku venis järgmine geim väga pikale – Kanepi jäi kaotusseisu, aga päästis kolm murdepalli, omas ka ühte geimpalli, kuid lasi edu käest ja Vekic murdis neljandal katsel. Vekici pallingul jäi horvaatlanna 15:40 taha, aga Kanepi ei suutnud võimalust kasutada. Vekic murdis veelkord Kanepi servi, aga Kanepi sai murde kohe tagasi ja jälle oli seis viigis 4/4. Seisul 5/4 oli Kanepil Vekici servil seisul 40:30 settpall ja eestlanna ründelöögist maandus pall piiri ääres, mille kohtunik auti luges. Kahjuks Kanepi otsust vaidlustada ei saanud, sest oli kõik kotkasilma-võimalused ära kasutanud. Sinna sett läkski, Vekic võitis kolm viimast geimi ja seega setivõit 7/5 horvaatlannale.

Teises setis jõudis esimesena murdeni Vekic ja asus 3/1 juhtima. Kanepil oli kuuendas geimis viigistamiseks kolm murdepalli, kuid tal ei õnnestunud neist ühtegi kätte saada. Veelkord murdis Vekic eestlanna pallingu üheksandas geimis ja võitis seti 6/3.

Kohtumine kestis tund ja 34 minutit. Statistilised näitajad olid mängijatel suhteliselt sarnased.

Kanepi lõi viis ässa ja tegi kolm topeltviga, Vekic sai kirja kaks ässa ja kolm topeltviga. Äralöögid/lihtvead Kanepil 26/29 ja Vekicil 23/30. Murdepallide realiseerimises oli horvaatlanna osavam, realiseerides kümnest neli, eestlanna aga üheksast kaks.