Saar sai Batumis WTA edetabelisse jõudmiseks vajaliku võidu

29.08.2019

Katriin Saar KV17ja Helena Narmont võistlesid Batumis World Tennis Touri 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril.

Saar pääses otse põhiturniirile. Esimeses ringis sai ta 6/0, 6/3 jagu 20aastasest Guadeloupe päritolu Anne-Sophie Morandais’t. See oli oluline võit, sest teise ringi jõudmisega saab WTA punkte ja edetabelisse jõudmiseks peab neid koguma kolmelt turniirilt. Nüüd on Saarel need koos (juulis jõudis ta Pärnus teise ringi ja Tamperes veerandfinaali) ning teda võib neljanda eestlannana leida pärast US Openit avaldatavas WTA edetabelis.

Teises ringis oli Saar vastamisi kolmanda asetusega 16aastase venelanna Daria Kudashovaga (WTA 775). Saar alustas hästi ja murdis 3/0 ette, siis aga ei suutnud oma servi üldse hoida (tegi ühes kaks, teises kolm ja kolmandas ühe topeltvea) ja Kudashova võitis 6/3. Teises setis asus venelanna kaks geimi järjest, kuid Saar viigistas. Eestlanna tegi oma servil jälle kaks topeltviga ja venelanna murdis uuesti. Sellest piisas, et ka teine sett 6/3 võita.

Narmont pidi põhitabelisse pääsemiseks mängima ka ühe kvalifikatsioonimängu. Duell 16aastase valgevenelanna Anastasiya Abramovichiga kujunes väga pingeliseks, kuid eestlanna võitis kaotusseisust 1/6, 6/4, 11/9. Põhitabelis oli Narmontil vastaseks 16aastane Georgia neiu Nino Natsvlišvili ja ka see kohtumine oli sarnane eelmisele. Narmont kaotas esimese seti 2/6, kuid teises setis seisul 5/5 alustas spurti ja võitis 7/5, 6/1.

Teises ringis tuli vastu teisena asetatud 22aastane belglanna Eliessa Vanlangendonck (WTA 746). Narmont alustas hästi ja murdis esimeses setis 3/2 ette, kuid siis tuli mõõn ja sett kuulus 6/3 belglannale. Teises setis ei saanud eestlanna kuidagi mängu käima ja Vanlangendonck võitis 6/2.

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad