Kontaveit võitis raske mängu ja pääses US Openil kolmandasse ringi

29.08.2019

Anett Kontaveit (WTA 21) anett-kontaveit-indian-wells-masters-03-08-2019-5alistas US Openi teises ringis Austraaliat esindava Ajla Tomljanovici (WTA 47) raskes mängus 4/6, 7/5, 6/2.

Kontaveit sai esimeses ringis lihtsalt jagu hispaanlannast Sara Sorribes Tormost (WTA 83), Tomljanovic mängis seevastu närvesööva kohtumise, kui jäi tšehhitar Marie Bouzkova (WTA 56) vastu 1/6, 2/5 kaotusseisu, kuid võitis kohtumise. Omavahel olid Kontaveit ja Tomljanovic vastamisi kevadel Miami turniiril ning siis võitis eestlanna tasavägises mängus 7/6(3), 2/6, 7/6(4).

Tänane kohtumine algas närviliselt. Seisuni 3/3 olid mõlemad võitnud vaid ühe oma servigeimi. Siis võitis Kontaveit oma pallingul ja oli väga lähedal ka 5/3 võidule, kuid Tomljanovicil õnnestus murdepallid kaitsta ja järgmises ka eestlanna serv murda. Seisul 4/5 oli Kontaveitil kasutada veel kaks murdepalli, et mäng viigistada, kuid Tomljanovic suutis kahe ilusa stopiga siiski geim enda kasuks pöörata ja sett 6/4 võita.

Teises setis jäi Kontaveit murdega 1/2 kaotusseisu, kuid võitis siis neli geimi järjest, kusjuures varem pallinguga hädas olnud Kontaveit võitis oma servigemid nulliga. Eriti võimas oli seitsmes geim, kus eestlanna lõi kolm ässa ja ka neljas punkt tuli otse servilt. Pingelises üheksandas geimis oli Kontaveitil kaks settpalli, kuid ei suutnud neid realiseerida ja Tomljanovic viigistas järgmises 5/5ks. Kontaveitil õnnestus 12. geimis murda ja sett 7/5 võita.

Otsustavas setis murdis Kontaveit neljandas ja ka kaheksandas geimis ning vormistas võidu 6/2.

Kohtumine kestis täpselt kaks tundi. Mõlemad tennisistid tegid seitse topeltviga, aga Kontaveit lõi 11 ja Tomljanovic neli serviässa. Esimeselt servilt teenis eestlanna punkti 78% juhtudest. Äralöögid/lihtvead olid samuti Kontaveiti kasuks 38/25 vs 30/40. Kogupunktisummas võitis Kontaveit 106:88.

Järgmine vastane tuleb šveitslanna Belinda Bencici (WTA 13) ja prantslanna Alize Cornet (WTA 64) vahelisest kohtumisest.

Kontaveit osaleb koos Daria Kasatkinaga ka paarismängus. Nende esimeseks vastaseks on USA paar Raquel Atawo / Asia Muhammad.