Kolm matšpalli päästnud Kanepi pääses US Openil teise ringi

28.08.2019

Kaia Kanepi (WTA 82) kanepiUS Openi avaringi kohtumised on meeldejäävad. Mullu võitis ta avaringis esireketit Simona Halepit. Seekord jäi ta kaotusseisu ja oli vastamisi kolme matšpalliga, kuid alistas siiski kaks ja pool tundi kestnud põnevuslahingus 5/7, 7/6(4), 6/3 Tatjana Maria (WTA 79).

32aastase sakslanna Tatjana Mariaga (end Matek) oli Kanepi kohtunud ka varem, kuid see juhtus 12 aastat tagasi Wimbledoni avaringis ja siis jäi eestlanna peale 6/1, 6/4. Eile pidasid nad tõelise põnevuslahingu, kus Kanepi päästis ka kolm matšpalli.

Avasetis hoidsid mõlemad tennisistid pallingut kuni seisuni 6/5, kuid just siis jõudis Maria mängu esimese murdepallini ja realiseeris selle.

Teises setis oli Kanepi initsiatiivi haaramas, kuid õnnetult jäi ise 3/5 kaotusseisu ning oli oma servil matši kaotamas. Kanepi võitles vapralt ja päästis kolm matšpalli ja murdis ka vastase pallingu. Sett lõppes kiires lõppmängus, kus eestlanna asus 4:0 juhtima, lasi küll viigistada, kuid võitis kolm viimast punkti.

Otsustavas setis jäi Kanepi murdega 0/1 kaotusseisu, aga võitis siis kolm geimi järjest ja pääses 3/1 ette. Paraku kaotas siis kohe oma pallingugeimi ja kohtumine oli taas tasavägine. Teise otsustava murde tegi Kanepi kaheksandas geimis ja vormistas võidu skooriga 6/3.

Kanepi servis mängu jooksul neli ässa ja tegi viis topeltviga, Maria sai kirja 12 ässa ja samuti viis topeltviga. Kanepi realiseeris 11 murdepallist neli, Maria jõudis nelja murdevõimaluseni ja kasutas need kõik. Üldskooris jäi peale eestlanna 117:108.

Teises ringis on Kanepi vastaseks 23aastane horvaatlanna Donna Vekic (WTA 23).