Roots ja Mandelkorn võitsid kaks meistritiitlit

08.08.2019

Täna selgusid WD12aEesti meistrid kuni 12aastaste ja kuni 16aastaste seas. Meistriks nii üksik- kui paarismängus krooniti Adriana Roots ja Samuel Mandelkorn.

Tänased finaalid olid kõik väga tasavägised, välja arvatud kuni 12aastaste tüdrukute üksikmängus, kus Adriana Roots sai 6/2, 6/0 jagu Kendra Aidlast. Rootsu võit oli ülekaalukas, ainsana sai tema käest mängu jooksul rohkem kui kolm geimi Simona Alter poolfinaalis, siis jäi seisuks 7/5, 6/2.

Samaealiste poiste finaalis alistas Samuel Mandelkorn kolmes setis 1/6, 6/3, 6/0 Luukas Raudkivi. Nii Roots kui Mandelkorn said meistrivõistlustelt kaks kulda, sest eile toimunud paarismängu finaalides olid Roots / Sofia Yatsunyk (pildil) kindlalt 6/1, 6/1 üle Marie Johanna Lapimaa / Kätriin Reinvaldist ja poiste konkurentsis võitsid Mandelkorn / Ken Ink 7/5, 6/0 Ken Martti Birk / Kristofer Karist.

Kuni 16aastaste tüdrukute meistritiitli võitis Liisa Varul, kes alistas 6/2, 2/6, 6/0 Andrea Rootsu. Roots võitis lohutuseks kulla paarismängus, kui koos Brit Martiniga alistati pingelises finaalis Elisabeth Iila / Aurelia Riga 4/6, 6/3, 11/9.

Ka kuni 16aastaste poiste finaal kujunes kolmesetiliseks, Andreas Sillaste alistas Andre Toomväli 6/3, 4/6, 6/4. Paarismäng Andre-Remi Jakobi / Marten Murrandi ja Alex-Andre Ojassalu / Sillaste vahel oli aga finaalidest kõige tasavägisem. Jakobi / Murrand võitsid esimese seti, Ojassalu / Sillaste aga teise. Otsustavas setis (kiire lõppmäng 10ni) juhtisid Jakobi / Murrand 6/4, kui aina tugevnev vihm kohtumise katkestas. Neli tundi hiljem mängiti viimased punktid ja Jakobi / Murrand krooniti meistriteks seisuga 6/3, 5/7, 11/9.

Segapaarismängu meistrid selgusid eile, Murrand / Anet Angelika Koskel alistasid finaalis 6/3, 6/4 Ojassalu / Riga.

Sellega pole aga noorte meistrivõistlused lõppenud. Homme alustavad turniiri kuni 14aastased ja kuni 18aastased. Viimased finaalid peetakse 14. augustil ja pärast seda toimub auhinnatseremoonia. Auhinnalaua on tänavu katnud Euronics, Tallink, Tallink Tennisepood, Tallink Tennisekeskus ja Apollo Kino.

Tennisesõbral on põhjust Kadriorgu tulla 18. augustini iga päev. Toitlustamise eest hoolitseb Joel Ostrat oma toodetega ja Raimo Huberg, kes kümneks päevaks Rocca Al Mare tennisekeskuse kohviku Esireket Kadriorgu kolib. JURA kostitab maitsva kohviga. Sarnaselt meistrivõistlustele maksab tass kohvi 1 euro ja kogu saadud tulu annetab Rickman Trade noorte tennisesse pallide ostmiseks. Juulis Kalevi tennisekeskuses toimunud meistrivõistlustel koguti 344 eurot.

Pärast meistrivõistlusi toimuvad neljal päeval klubide karikavõistlused: 15.-16. augustil mängivad noored ja 17.-18. augustil täiskasvanud.