Võimsa võidu võtnud Narmont edenes Dublinis veerandfinaali

01.08.2019

Helena Narmont (ITF 1666) EMV88näitab fantastilist mängu Dublinis World Tennis Tour 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril, kus valifikatsioonist alustades on ta alistanud neli vastast ja jõudnud veerandfinaali.

Narmont alustas kvalifikatsioonist, kus avaringis alistas kohaliku 18aastase Emma Brennani 6/2, 6/4 ja finaalis 17aastase tšehhitari Kristyna Bedrnova 7/5, 6/3. Seejärel teenis Narmont karjääri esimese põhitabeli võidu, kui alistas 18aastase slovakitari Sofia Milatova 6/3, 5/4 ret.

Teises ringis oli eestlanna vastaseks 23aastane itaallanna Giulia Crescenzi (ITF 301). Rohkem kui tuhat kohta edetabelis eespool olev Crescenzi alustas hästi ja asus kiirelt 3/0 juhtima, kuid viiendas geimis oli tõsiselt hädas oma serviga (tegi kolm topeltviga) ja Narmont sai murde tagasi. Edasi hoidsid mõlemad oma servigeimid ja sett lõppes kiire lõppmänguga, mille eestlanna võitis 7:5. Ka teises setis olid mõlemad oma servil kindlad. Ärevad hetked olid viiendas geimis, kui itaallannal oli kasutada murdepall, kuid Narmont tõrjus selle ja lõpetas geimi ässaga. Ühe murdepalli võitles Crescenzi ka üheksandas geimis, aga ka see jäi kasutamata. Kümnendas geimis murdis hoopis Narmont ja võitis teise seti 6/4.

Tund ja 42 minutit kestnud kohtumises lõi Narmont kuus serviässa ja tegi samapalju topeltvigu. Crescenzi kontole kogunes kolm ässa ja kuus topeltviga. Kogupunktisummas jäi Narmont peale 75:74.

Järgmiseks vastaseks on esimesena asetatud 19aastane prantslanna Alice Robbe, kes paikneb WTA edetabelis 709. real.