Ojakäär ja Mölder said Euroopa noorte meistrivõistlustel pronksi

27.07.2019

Euroopa Noorte Ter11Meistrivõistlustel oli eestlastest kõige edukam Oliver Ojakäär, kes üksikmängus jõudis veerandfinaali, teel sinna alistas ta teiste seas ka Euroopa neljanda reketi ja Hispaania valitseva noortemeistri. Kuni 14aastaste vanuserühma turniiri peeti Mostis (Tšehhi).

Paarismängus said Oliver Ojakäär ja Markus Mölder pronksmedalid. Esimeses ringis olid eestlased vabad, seejärel alistati pingelises võitluses Küprose paar Stylianos Papamichael / Andreas Timini 6/1, 3/6, 10/7, kolmandas ringis saadi 7/6(3), 7/5 võit tugeva Tšehhi paari Jakub Mensik / Vojtech Petr üle, kellel on turniiri teine paigutus.  Veerandfinaalis alistati Šveitsi paar Kilian Feldbausch / Patrick Schoen 7/5, 6/2. Poolfinaalis oli vastaseks rumeenlased Mihai Alexandru Coman / Andrei Firaru, kusjuures Coman on Euroopa U14 vanuseklassi esireket. Esimese seti küll eestlased võitsid, kuid siis domineerisid rumeenlased ja tuli leppida 6/4, 2/6, 6/10 kaotusega.

Üksikmängus Ter28sai Ojakäär avaringis kindlalt 6/0, 6/1 jagu leedukas Haroladas Kulnysest. Teises ringis pidas korraliku lahingu neljanda asetusega Tšehhi noormehe Lukas Velikiga ja võitis 6/2, 3/6, 7/5. Järgmises kohtumiseks alistas Hispaania noortemeistri Jordi Domenech Castillo ja seejärel slovakk Michal Krajci 60, 64. Veerandfinaalis oli Ojakäär vastamisi horvaat Dino Prizmiciga, kes paikneb TE edetabelis 9. kohal. Paraku sai eestlane 1/6, 1/6 kaotuse. Horvaat on sedavõrd hoos, et alistas poolfinaalis Euroopa esireketi Mihai Alexandru Comani ja kohtub kullaheitluses tšehh Vojtech Petriga (TE 3).Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad