Zopp kaitses Merko Estonian Openil tunamullust tiitlit

21.07.2019

Täna peeti Pärnus JürgenMerko Estonian Openi finaalid ja fännide rõõmuks olid kõikides kohtumistes väljakul ka Eesti tennisistid.

Elena Malõgina alustas hollandlanna Suzan Lamensi vastu hästi, kuid seisul 2/2 tegi Lamens väikse vahespurdi ja asus 5/2 juhtima. Malõgina küll murdis üheksandas geimis tagasi, kuid ei suutnud siis oma servi hoida ja kaotas seti 4/6. Teine sett oli ühepoolne ja 20aastane hollandlanna võitis koguni 6/0. See on Lamensile tänavu teine World Tennis Tour võit, möödunud kuul võidutses ta Alkmaaris.

Päeva teises kohtumises alistas Jürgen Zopp 21aastase venelase Bogdan Bobrovi 6/4, 6/3. Zopp võidutses Merko Openil ka kaks aastat tagasi.

Naiste paarismängu finaalis olid vastamisi tiitlikaitsjad Katriin Saar / Saara Orav ja Elena Malõgina / Anastasia Kulikova (FIN). Kohtumine oli väga tasavägine – esimese seti võitsid Saar / Orav 6/3, teise Malõgina / Kulikova 6/2. Võitja selgus otsustavas setis (kiire lõppmäng 10ni), mille võitsid Malõgina / Kulikova 10:5.

Meeste paarismängu finaalis oli Jürgen Zopp / Kenneth Raisma vastaseks möödunud aastal Paf Openil Tartus võidutsenud ja Pärnus finaali jõudnud paar Vladimir Ivanov / Maxim Ratniuk (RUS). Esimene sett läks 6/3 Zopp / Raismale, kuid teise seti võitsid Ivanov / Ratniuk 6/4 ja nii lõppes ka see kohtumine otsustava setiga. Zoppil ei õnnestunud turniirilt topeltvõitu saada, sest tasavägiselt alanud kiire lõppmängu võitsid lõpuks Ivanov / Ratniuk 10:5.

Turniir oli eestlastele edukas, lisaks eelpool loetletud tennisistidele tasuks äramärkimist Lissi Kubre, kes kodusel Pärnu väljakul jõudis poolfinaali (kaotas seal Elena Malõginale 2/6, 4/6). Varem pole Kubre täiskasvanute ITF turniiri põhitabelis võitu saanud. See tulemus tõstab teda tublisti edetabelis.

Meestest väärib kiitust Siim Troost, kes esimeses ringis alistas tugeva rootslase Karl Fribergi 6/3, 1/6, 7/6(7). Troosti jaoks oli see samuti esimene võit täiskasvanute ITF turniiri põhiabelis. Teises ringis kaotas ta ukrainlasele Georgii Kravchenkole 6/4, 1/6, 3/6, kes veerandfinaalis esimeses setis ja Zoppile peavalu valmistas (Zopp võitis 7/6(8), 6/2).

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad