Ivanov läheb püüdma seitsmendat meistritiitlit

04.07.2019

Homme algavad EMV126Tallinnas Kalevi tennisekeskuses Eesti meistrivõistlused tennises. Tõotab tulla äge tennisenädal, mis kulmineerub neljapäeval ja reedel finaalidega. Põnevust jagub nii tenniseväljakule kui tribüünidele.

Turniiril mängib kaasa kogu kodune paremik (va Kontaveit, Kanepi ja Zopp, Kanepi) ja seetõttu võitjat ennustada raskemast raskem. Tiitlit lähevad kaitsma Katriin Saar ja Vladimir Ivanov.

Ivanov: Nii peabki olema, et noored tulevad ja võidavad

Viimastel aastatel võitmatu Ivanov on tänavu seitsmenda üksikmängu tiitli jahil. “Osalen pigem selleks, et enesekindlust saada,” kommenteerib kuuekordne Eesti meister. “Mul pole häid tulemusi olnud ja enesekindlus kadunud.” Möödunud kuul ITF turniiril kaotust Kristjan Tammele põhjendab Ivanov samuti enesekindluse puudumisega. “Mul on hea meel, kui noored hakkavad paremini mängima ja mind võidavad. Nii peabki olema ja selliseid noori võiks rohkem olla,” lisab Ivanov. “Minu ja Kristjani vahel on 10 aastat, ja selles vahemikus neid, kes prooviks ennast rahvusvahelisel tasemel proovile panna, on vähe.”

Konkurentsi Ivanov ei karda. “Kõige suurem konkurent olen endale ise. Kui suudan oma mängu leida, tulevad ka tulemused. Suuremad favoriid on minu jaoks Raisma, Tamm ja Siimarid. Viimaseid pole ammu mängimas näinud, aga võib arvata, et nad USAs treenivad palju ja mängus on arengut toimunud.” Loetletud noortest on Tammel 2017. aastast meistritiitel ette näidata, teistel on veel see särav auhind riiulilt puudu. Vendadel Siimaritel on olemas paarismängutiitel 2017. aastast. Paarismängus on Ivanovil meistritiitleid kaheksa – neli meespaaris ja neli segapaaris. Sel aastal mängib ta paaris Kenneth Raismaga.

Ka naiste konkurentsis on võitjat raske ennustada. Võidujanus on kõik viimaste aastate meistrid – Maria Lota Kaul (2015, 2016), Sofiya Chekhlystova (2017) ja Katriin Saar (2018) ning nendele tõsist konkurentsi pakub rahvusvahelistel ITF turniiridel eduka aasta teinud Elena Malõgina.

Oodata on põnevaid lahinguid ja igal juhul on, mida vaadata ja kellele kaasa elada. Näiteks on juba avaringis Kenneth Raisma vastaseks mullune finalist Morten Ritslaid. Tabeleid ja mängukava näeb siin.

Meistrid saavad auhinnaks Jura kohvimasinad

Tänavused meistrivõistlused on järjekorras 95. ja seetõttu turniir natuke suurejoonelisem. Lisaks auhinnarahadele (üksikmängu võitjad 1000 eurot, paarismängu võitjad 500 eurot) kaasnevad tiitliga auhinnad sponsoritelt.

Suurima panuse teeb Rickman Trade, eksklusiivne JURA maaletooja Baltikumis ja Valgevenes, kes kingib üksikmängu võitjatele espressomasinad JURA ENA8.  “Kofeiin on väheseid lubatud dopinguid, mille positiivne mõju sportlase sooritusele on üldteada. Loodame, et uus, disainiauhindu võitnud JURA kohvimasin aitab Eesti meistritel läbi murda ka rahvusvaheliselt uutesse kõrgustesse,” tutvustab Rickman Trade juhatuse liige Silver Rits auhinda.

“Roger Federer on JURA brändisaadik olnud enam kui kümme aastat, seega on meie otsus end Eesti tennisega siduda igati loogiline,” kommenteerib Rits. “Federer pole ainult Šveitsi täpsuse, jõudluse ja elegantsi ikoon, vaid kuuekordse Laureuse auhinna pälvinuna spordimaailma absoluutne tipp – just nagu JURA espressomasinate seas“.

JURA on tennist toetanud ka varasematel aastatel. Kahel viimasel aastal on meistrivõistlustel toimunud kampaania, kus iga 1-euro maksnud tassi kohvi pealt annetati Eesti noortele tennisistidele üks uus tennisepall. Kokku kogunes mõlemal aastal ligi 200 kohvitassi ehk tennisepalli. “Tipud sünnivad seal, kus on võimalused. Noortetennisele suunatud pallikampaaniaga tahame anda oma väikse panuse, et tennis oleks rohkematele kättesaadav. Toome noored spordi juurde!“ Tänavu oodatakse pallikogumiskampaaniaga publikult veelgi suuremat osalust.

Finaalide soojenduseks on kuulsuste turniir

Meistrivõistluste raames toimub neljapäeval, 11. juulil kell 12 meeleolukas võistkondlik turniir, kus osalevad harrastustennisistidest avaliku elu tegelased – muusikud, näitlejad, poliitikud, olümpiasangarid, ärimehed, meedianäod ja oma ala tipud muudelt erialadelt. Formaadiks on ajatennis ja paarismäng, kus paarilised ja vastased vahetuvad.

Turniir on toimunud kahel aastal ja mõlemad korrad on võitnud olümpiasangarite võistkond (Allar Levandi, Ago Markvardt, Indrek Sei, Mart Poom). Tänavu on lubanud teised konkurentsivõimelisemad tiimid välja panna ja olümpialased troonilt tõugata. Eesti Tennise Liidu juhatusest on võistlemas endine tipptennisist Maret Ani ja Reet Hääl. Veel näeb väljakul moeloojat Kairi Vildersoni, meisterkokk Joel Ostratit, dr Margus Viigimaad, dr Sven Troosti, näitlejaid-muusikuid Tarvo Kralli, Raimo Passi, Karl-Andreas Kalmetit, Bert Pringit, poliitikuid Kristen Michali, Rainer Vakrat, Kalle Laanetit jt.

Seltskondlik paarismänguturniir lõpeb kell 15, siis algavad Eesti meistrivõistluste finaalid (meeste paarismäng, naiste üksikmäng ja segapaarismäng). Meeste üksikmängu ja naiste paarismängu finaalid peetakse reedel algusega kell 15.

Keskuse juurde on üles seatud suur Wimbledoni telk, et paralleelselt ka maailma tippude tegemistel silm peal hoida. Herne kohvik pakub külastajatele spetsiaalset grillmenüüd ja Saku kostitab soodsa märjukesega. Serveeritakse Wimbledonile kohaselt maasikaid vahukoorega ja vahuveini ning Jura pakub maitsvat kohvi.

Huvilised saavad osaleda PAFi ennustusmängus. Kolmapäeva õhtul toimub traditsioonile Heino Raiveti tennise mälumäng. Tennisekeskuse parklas on kolmapäevast reedeni pop-up Tallinki Tennisepood, kus saab soodushindadega varustust soetada.

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad