Jürgen Zopp osaleb Pärnus Merko Estonian Openil

01.07.2019

Juuli kolmandal 8TE_0674nädalal, kohe pärast Eesti meistrivõistlusi, toimub Pärnus rahvusvaheline ITF turniir Merko Estonian Open, kus Eesti tennisetipud saavad ennast proovile panna rahvusvahelises seltskonnas.

Viiendat aastat toimuvast Merko Openist on saanud suvine suursündmus, mis toob nädalaks Pärnusse kireva tenniseseltskonna. “Tennis ja suvine Pärnu sobivad hästi kokku. On traditsiooniks saanud, et Eesti meistrivõistlustele järgneval nädalal kolib tenniserahvas Tallinnast Pärnusse. Meistrivõistlused ja Merko Estonian Open moodustavad ideaalse paari, kus esimesel nädalal saavad tennisetipud konkureerida omavahel ja teisel nädalal ennast proovile panna rahvusvahelises konkurentsis,” sõnas turniiridirektor Riho Kallus. “Pärnus on võistluste tase kõrgem, jagatakse ITF punkte, auhinnarahad on suuremad ja seetõttu turniir paljude mängijate jaoks olulise tähtsusega. See omakorda teeb võistluse vaatemängulisemaks ja publikul on, mida vaadata ja kellele kaasa elada,” tõi ta välja põhjuse, miks Pärnus tribüünidele isegi rohkem rahvast koguneb kui nädal varem Tallinna Kalevis toimuvatele Eesti meistrivõistlustele.

Kodune ITF turniir on väga oluliseks hüppelauaks meie noortennisistidele. “ITF turniiride korraldamine on Eestile vajalik, sest see on hea võimalus meie noortel tennisistidel korraldaja kutsega turniirile pääseda ja nii edetabelisse saamiseks vajalikud punktid teenida,“ selgitas Kallus ja tõi rea näiteid Eesti noortennisistidest, kes kodusel turniiril oma esimesed ITF punktid teeninud.

 

Merko Estonian saar ja orav2Open on eestlastele edukas

“Mul on väga hea meel, et Merko ja Kapiteli tenniseliidu toetajateks asumine viis aastat tagasi langes ajaliselt kokku Pärnu turniiri korraldamisega,” ütles tenniseliidu peasekretär. “Merko Estonian Openist on aastatega välja kasvanud Eesti suurim tennisesündmus, kus osalevad paljud sportlased kõikjalt üle maailma.” Möödunud aastal osalesid tennisistid kahekümnest riigist, kaugeimad külalised olid Uus-Meremaalt, Austraaliast, Tšiilist ja Brasiiliast.

Eestis on rahvusvahelisi turniire vähe (lisaks veel Paf Open sügisel) ja tennisetippe näeb mängimas harva, eriti konkurentsis endast tugevamatega. “Meil on hästi läinud, sest pea igal aastal on mõni eestlane finaali jõudnud,” arutles Hint. “2017. aastal saadud emotsioone on muidugi raske üle trumbata, sest siis võitis meestest Jürgen Zopp ja naistest Kaia Kanepi, aga ka möödunud aastal noorte tüdrukute Katriin Saare ja Saara Orava tiitlivõit paarismängus oli suur saavutus.” Esmakordselt lisandus Estonian Openi võitjate nimekirja eeslastest naispaar. Üksikmängudes on varasemad võitjad 2014. aastal esimesel Estonian Openil (ei kandnud veel Merko Openi nime – toim.) võidutsenud Vladimir Ivanov ning juba nimetatud Kanepi ja Zopp. Meeste paarismängus võitsid karika 2015. aastal Ivanov ja Markus Kerner.

 

Zopp: Pärnu merko1on tore koht, kus tennist mängida

Tänavu on põhjust igal tennisesõbral 15.-21. juulini Pärnusse tulla, sest väikest juubelit tähistaval Merko Openil osaleb ka Jürgen Zopp. Kuna Davis Cupi mänge sel aastal Eestis ei toimu, siis on see hea võimalus esireketit võistlemas näha.

“Mul ei olnud algselt plaanis Merko Openil mängida, aga mulle tuli Merkolt palve seal osalemiseks,” kommenteeris Zopp. “Merko on mind juba 3-4 aastat toetanud ja mul oli hea meel nende soovile vastu tulla. Mul on 2017. aasta turniirist head mälestused ja Pärnu on üldse tore koht, kus suvel tennist mängida ja aega veeta,” lisas esireket.

Pärnus lööb kaasa kogu Eesti tennisistide paremik, va Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi, kelle edetabelikohad ei luba madalama tasemega ITF turniiridel osaleda. Seega jagub pöidlahoidmist ja kaasaelamist igasse päeva. Turniir algab kvalifikatsioonimängudega esmaspäeval ja kulmineerub pühapäeval finaalidega. Esimestel päevadel mängitakse nii kesklinnas kui Tammsaare puiestee väljakutel. Pealtvaatajatele on igal päeval ETL suurtoetajate loosimäng, mis päädib pühapäeval peavõiduga ehk piletitega Roland Garros turniirile.

“Pärnus turniire korraldada on lust, sest taustajõud Tiina Post, Evelin Vaino ja Peeter Allas on suurte kogemustega ning kogu meeskond alates peakohtunikust ja lõpetades pallipoistega on sellel nädalal nagu üks suur pere,” leidis Kallus veel positiivset suvepealinna tenniseelust.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad