Tennis Europe turniirid Lätis ja Soomes olid eestlastele edukad

17.06.2019

Möödunud nädalal riga opentoimusid naabrite juures kaks Tennis Europe turniiri, kus osalesid ka mitmed Eesti noortennisistid. Paarismängudes võideti viis tiitlit, üksikmängudes olid parimaks tulemuseks finaalijõudmised.

Riias peeti 2-kategooria turniirid kuni 12-, kuni 14- ja kuni 16aastastele. Kõige edukam oli Oliver Ojakäär U14 vanuserühmas, kes üksikmängus jõudis finaali ja paarismängus teenis tiitlivõidu.

Ühepoolsete mängudega finaali jõudnud Ojakäär ja viimases lahingus 2/6, 5/7 alla valgevenelasele Tikhon Fedorovile. Poolfinaalis sai ta 6/2, 6/0 jagu oma soomlasest Oliver Byskatast, kes oli ka Ojakääru paarismängupartneriks. Paarismängus võideti esimesed mängud kindlalt, kuid poolfinaalis ja finaalis läks võitmiseks vaja otsustavat setti. Finaalis said nad jagu Eesti-Läti paarist Markus Mölder / Gustavs Dambins 3/6, 7/5, 10/3. Üksikmängus jõudis Mölder veerandfinaali.

Tüdrukutest tegid Riias supertulemuse Brit Martin / Grete Gull, kes kuni 14aastaste paarismängus võitsid turniiri. Finaalis said nad 6/2, 4/6 10/4 jagu esimesena paigutatud Venemaa paarist Anastasia Ivanova / Polina Skopintseva.

Kuni 12aastaste turniiril jõudsid paarismängus poolfinaali Edwin Averjanov / Luukas Raudkivi.

Nastolas toimusid 3-kategooria turniirid. Ka seal olid eestlased edukamad paarismängus. Kuni 14aastaste tüdrukute finaalis oli kolm eestlannat. Andrea Roots, kelle paariliseks venelanna Anna Karaseva võitsid Victoria Maria Mändma / Desire Pärna 6/2, 6/3. Üksikmängus jõudsid Roots ja Pärn poolfinaali ning Mändma veerandfinaali, turniiri võitis Karaseva.

Kuni 16aastaste turniiril oli edukaim Andreas Sillaste, kes üksikmängus jõudis finaali, kuid kaotas seal poolakas Maks Grygolowiczile 1/6, 6/4, 1/6. Paarismängus sai Sillaste (partneriks soomlane Juho Eric Biggs) finaalis poolakalt revanši, kes oli paaris teise eestlase Markus Kristofer Siniveega. Sinivee jõudis üksikmängus veerandfinaali ja kaotas seal Grygolowiczile.

Samaealistest tütarlastest jõudsid Alissia Aleksandra Kivi / Christin Annette Klettenberg paarismängus finaali.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad