Zopp jäi võimalusterohkes mängus alla Briti tenniselootusele

11.06.2019

Jürgen Zopp osaleb jurgen-zoppsel nädalal Nottinghamis 137 560 euro suuruse auhinnafondiga Challengeri turniiril. Avaringis oli Eesti esireketi vastaseks 19aastane britt Paul Jubb, kes võitis tasavägise kohtumise 6/7, 6/4, 6/4.

Korraldajate kutsega turniirile pääsenud Paul Jubb on Suurbritannia tenniselootus. Ta õpib Ameerikas South Carolina ülikoolis ja võitis seal äsja maineka NCAA meistritiitli üksikmängus. Väiksel (177 cm) tumedanahalisel Jubbil noorteklassist erilisi tulemusi ette näidata ei ole, ka ITF turniirivõite on tal ainult üks möödunud aastal Leedust. Aasta lõpus oli ta ATP edetabelis 734. kohal, hetkel paikneb ITF edetabelis 410. positsioonil. Värske tiitel annab aimu tema hetkevormist.

Muruväljakul toimuma pidanud kohtumine viidi vihma tõttu sisehalli kõvale kattele. Esimeses setis hoidsid mõlemad tennisistid oma servi ja jõuti seisuni 6/6. Kui sett kulges ilma murdepallideta, siis kiires lõppmängus oli minimurdeid seitse. Tasavägises heitluses jäi lõpuks teisel settpallil peale Zopp 9:7.

Teises setis jõudis esimesena murdepallideni Zopp kuuendas geimis, kuid paraku ei suutnud neid realiseerida ja tagatipuks jäi järgmises geimis 0:40 kaotusseisu. Raskest olukorrast tuli Eesti esireket siiski välja ja pooltevahetusele läks 4/3 eduseisus. Kahjuks üheksandas geimis jõudis taas Jubb kolme murdepallini, millest viimase ka realiseeris. Servides setivõidule noor britt ei vääratanud ja viis kohtumise otsustavasse setti.

Jubbil jätkus mängukindlust ka kolmandasse setti ja ta asus 2/0 juhtima. Neljandas geimis jõudis Zopp kolme murdepallini, kuid võimalus mäng viigistada jäi kasutamata. Nooruke britt võitis ka otsustava seti 6/4.

Kohtumine kestis kaks tundi 11 minutit kestnud. Zopp lõi 12 serviässa ja tegi kolm topeltviga, Jubb vastas 11 ässa ja nelja topeltveaga. Murdepallidest realiseeris britt kaheksast kuus. Zopp jõudis kuue murdepallini, mis kõik jäid kasutamata.