Kontaveit Roomas Sakkarist jagu ei saanud

16.05.2019

bdv5lmi5.eodEesti esireket Anett Kontaveit (WTA 16.) pidi Rooma turniiril tunnistama kreeklanna Maria Sakkari (WTA 39.) 6:3, 6:2 paremust.

Kontaveiti ja Sakkari mäng toimus vihma tõttu päeva võrra hiljem, kui algselt planeeritud. Matš kestis tund ja 12 minutit. Ehkki avasetis oli esimene murdevõimalus Kontaveitil, siis seda ära kasutada tal ei õnnestunud ja esimene ning ainus murre läks kirja hoopis vastasele. See kindlustas kreeklannale ka esimese seti võidu 6:3.

Teises setis dikteeris mängu Sakkari ja läks kohe kahe murdega 4:0 ette. Siis sai eestlanna oma esimese geimi teises setis ja murdis ka kreeklanna pallingu, kuid vastane suutis siis omakorda murda Kontaveiti servi ning läks 5:2 eduseisul servima matšivõiduks. Selles geimis kreeklanna ei vääratanud ja nii läks kohtumise võit Sakkarile numbritega 6:3, 6:2.

Kontaveit lõi mängus kaks pallinguässa ja tegi sama palju topeltvigu, Sakkari vastavalt kolm ja kaks. Kahest murdevõimalusest kasutas Kontaveit ära ühe, Sakkaril õnnestus realiseerida viiest murdepallist neli. Mängitud punktidest võitis kreeklanna 60 eestlanna 46 vastu.

Möödunud aastal jõudis Eesti esireket Roomas poolfinaali. Tänavuse tulemusega peab ta edetabelis loovutama vähemalt ühe koha. Sakkari järgmiseks vastaseks kolmandas ringis on Petra Kvitova (WTA 5.), kes alistas vaevu tund aega kestnud kohtumises Julia Putintseva (WTA 38.).