Eestlased ITF turniiridel

11.05.2019

itf-10-05Sellel nädalal osalesid Eesti tennisistid rahvusvahelistel ITF turniiridel nii Junior kui ka World Tennis Tour sarjades. Noorte eestlannade Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Katriin Saare ja Saara Orava kõrval teenis oma esimese ITF World Tennis Tour sarja punkti ka Helena Narmont.

Junior ITF 3. kategooria turniiril Iisraelis Aradis lõid kaasa Sofiya Chekhlystova ja Carol Plakk. Mõlemad võitsid põhiringis esimese mängu, kuid teel veerandfinaali pidid nad tunnistama vastaste paremust. Plakk pidi veerandfinaalkoha loovutama otsustavas setis turniiril esimesena asetatud kohalikule mängijale Shavit Kimchile. Plakk võitis esimese seti 6:3, seejärel kaotas 6:0. Otsustav sett kujunes väga pigeliseks, kuid lõppes siiski 6:4 Kimchi kasuks.

Chekhlystova teise ringi vastane, turniiril viienda asetusega prantslanna Flavie Brugonone, sai kohtumiselt kirja 6:2, 6:4 võidu.

Eesti neiud osalesid ka paarismängutruniiril, kus võitsid esimeses ringis tulemusega 6:0, 4:6, 10:4, paari Sabrina Kalandarov (ISR) ja Evelina Kontareva (RUS). Veerandfinaalis tuli neil aga vastu võtta kaotus turniiril esimest asetust omavalt paarilt Weronika Baszak (POL) / Maria Bondarenko (RUS). Võit läks neile kirja tulemusega 6:2, 7:6(4).

Türgis, Antalyas osales Helena Narmont naiste ITF turniiril, kus sai kvalifikatsiooniturniiril tulemusega 6:2, 1:6, 10:8 jagu šveitslanna Chiara Mericost (ITF 1506.). Kvalifikatsiooni finaalis pidi Narmont aga tunnistama teise šveitslanna Corina Maderi (ITF 943.) kindlat 6:1, 6:0 paremust. Sellel turniiril teenis Narmont oma esimese ITF World Tennis Tour sarja punkti.

Kreekas, Heraklionis peetavalt naiste ITF turniiril alustas kvalifikatsiooniturniiril Katriin Saar (ITF 1184.), kes oli esimeses ringis vaba, kuid võitis siis itaallanna Micol Sanna (ITF 1473.) tulemusega 6:2, 6:0 ja kindlustas endale koha põhiturniiril. Paraku siin tuli tal tunnistada Kazahstani esindaja Zhibek Kulambayeva (ITF 131.) 6:1, 6:1 paremust.

Vladimir Ivanov (ITF 469) osales Rootsis, Karskonas toimuval meeste ITF turniiril. Paraku tuli tal nii üksik- kui ka paarismängus piirduda esimese ringiga. Üksikmängus tuli tal tunnistada rumeenlase George Botezani (ITF 669.) 6:1, 7:6(3) paremust. Paarismängus oli Ivanovi partneriks ukrainlane Oleg Khotkov, kuid ka siin lõppes mäng vastaste, itaallase Lorenzo Bocchi ja serblase Goran Markovici 6:3, 7:5 võiduga.

Bulgaarias Sozopolis osalesid meeste ITF turniiril Daniil Glinka (ITF 1606.) ja Kenneth Raisma (ITF 615.). Glinka alustas kvalifikatsiooniturniiril, kus ta sai kohlikult mehelt Martin Atanasovilt pärast 6:1 võidetud avasetti loobumisvõidu. Kvalifikatsiooni finaalis oli Glinka vastaseks ukrainlane Daniil Tsebrenko (ITF 2542.). Eestlane võitis avaseti 6:4 ja seejärel teise tulemusega 6:0 ning kindlustas endale sellega koha põhiringis. Paraku tuli siin esimeses ringis vastu võtta ülinapp kaotus otsustavas setis. Austerlane Michael Gloeckler (ITF 1273.) võitis kohtumise tulemusega 4:6, 6:4, 6:4.

Raisma kohtus turniiri avaringis ameeriklase Alec Adamsoniga (ITF 410.) ja suutis ülipingelise mängu tulemusega 7:6(4), 4:6, 6:2 võita. 16 parema hulgas paraku eestlane rumeenlasest Petru-Alexandru Luncanu (ITF 1142.) jagu ei saanud ja nii tuli vastu võtta 7:6(6), 6:2 kaotus.

Raisma ja Glinka osalesid ka paarismänguturniiril, kus 6:4, 6:2 võiduga esimeses ringis Iisraeli paari Sharar Elbazi ja Gilad Tamari üle pääsesid nad turniiri veerandfinaali, kuid andsid siis loobumisvõidu Bulgaariat esindanud paarile Martin Dimitrov / Dian Nedev.