Noorteturniirid lõppenud nädalal

06.05.2019

MarkLajal2018_ViktorBurkivski2610_2Lõppenud nädalal osalesid Eesti noored tennisistid mitmetel välisturniiridel, kuid ka kodus peeti võistluslikud mängud Tallinnas ja Tartus. Lisaks toimusid lastetennise turniirid erinevatele vanusegruppidele.

ITF Juniors 4. kategooria turniiril Nottinghamis osales eestlastest Mark Lajal (fotol), kes üksikmängus jõudis 16 parema hulka, kuida kaotas siis 6:7(2), 3:6 sakslasele Nino Ehrenschneiderile. Paarismängus pidas aga Lajal poolfinaalis koos iirlase Conor Cannoniga ülipõneva lahingu, millest väljusid võitjatena turniiril esimest paigutust omanud inglased Sam Bossem aj Finn Murgett. Võit läks neile kirja tulemusega 6:4, 7:6(7).

Tennis Europe noorteturniiril U12 vanuseklassis Leedus jõudis Samuel Mandelkorn üksikmängus veerandfinaali ja paarismängus koos Kristofer Karisega poolfinaali. Karis jõudis üksikmängus 16 parema hulka. Tütarlastest sai sama tulemuse kirja Sofia Yatsunyk. Adriana Roots pidi aga leppima kaotusega avaringis. Paarismängus jõudis aga Roots koos leedulannast partneri Laima Vladsoniga poolfinaali.

Eesti U12 koondislased Robin Kilp, Kaspar Lusti, Katriin Reinvald ja Kendra Aidla käisid ka Itaalias Maglies kõrgeima kategooria turniiril, kuid paraku võitu sealt kirja ei saanud.

Tallink Tenniseklubis peeti vanuseklassi U12 poiste turniir, kahes tugevusgrupis ja paarismängus. Esimeses grupis oli võidukas Luukas Raudkivi, kes võitis tulemusega 6:1, 6:1 poolfinaalis Edwin Averjanovit ja finaalis sama tulemusega Ken Martti Birki. Poolfinaalis oli Birki vastaseks Robin Lucas Sirk, kes pidi otsustavas setis tunnistama 2:6, 6:2, 6:4 vastase paremust. I grupi lohutusturniiri võitis tulemusega 8:5 Oliver Parik, kes oli parem Markus Valtsonist.

II tugevusgrupis kuulus võit Kaarel Einpalule, kes sai Kristofers Kruminsilt loobumisvõidu. Poolfinaali jõudsid ka Nikita Smirnov ja Keven Ungert. II grupi lohutusturniiri võitis Oliver Nossov, kes oli tulemusega 8:5 parem Hugo Narmontist.

Paarismängu finaalis olid vastakuti Ken Ink ja Robin Lucas Sirk ning Oliver Parik ja Luukas Raudkivi. Viimastele kuulus ka võit tulemusega 6:2, 6:3.

Sama vanuseklassi türtarlapsed võistlesid samuti kahes tugevusgrupis Tartus, MK Tenniseklubis. I tugevusgrupis selgitasid võitja Adriana Roots ja Nikol Kedun. Viimane sai poolfinaalis 6;1, 6:1 jagu Sofia Yatsunykist ja Adriana Rootsi poolfinaali vastane, Marie Johanna Lapimaa, katkestas mängu. Finaalmängus. I tugevusgrupi lohutusturniiril võitis Sofia Fomenko tulemusega 8:4 Paula Puhtla.

Teises tugevusgrupis oli võidukas Darja Temnikova, kes oli tulemusega 6:2, 6:1 parem Katrina Astorist. Viimane sai poolfinaalis loobumisvõidu Kaisa Mahlapuult. Võitja Temnikova sai poolfinaalis tulemusega 6:2, 6:1 jagu Roberta Rohumägist. Lohutusturniiril võitis Kaisa Varul tulemusega 8:1 Kristella Vaikmäe.

Paarismängu finaalis kohtusid Adriana Roots / Sofia Yatsunyk ja Sofia Fomenko / Nikol Kedun.

Laagri Tennisekeskuses peeti 4. mail Noorteliiga I ja III turniirid. Noorteliiga I turniiri võitis Hugo Roberto Loit, kes oli tulemusega 8:2 finaalis üle Maximilian Kolkist.

Noorteliiga III võidutses Alvin Runge, kes sai finaalmängus tulemusga 8:3 jagu Anna Trofimovast. Lohutusturniiri võitis Egert Tarve, kes võitis finaalis kiires lõppmängus tulemusega 7:6 Meribel Kimberit.

Pärnus Kuupalli Tenniseklubis peeti Noorteliiga II turniir, mille võitis Sten-Markus Ehavald, kes oli finaalis tulemusega 6:4 üle Kert Johan Sommerist. Lohutusturniiri võitis Rasmus Pau.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad