Tamm alistas põnevuslahingus tugeva prantslase

11.04.2019

3TE_9340Kristjan Tamm (ITF 947) võitis Tuneesias Tabarkas 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril põnevuslahingus tugevat prantslast ja pääses teise ringi.

Kvalifikatsioonis alistas Tamm 20aastase itaallase Alessandro Coppini 6/3, 6/2. Põhitabeli avaringis oli vastaseks 26aastane Mathieu Perchicot (ITF 104), kes möödunud aastal võitis saviliiva kattel kaks Futures turniiri.

Avasetis püsis mäng tasavägine kaheksanda geimini, kui Pershicot’l õnnestus Tamme palling murda ja 5/3 ette rebida. Järgmises geimis Tamm murdis vastu ja võitja selgitamiseks läks vaja kiiret lõppmängu, milles jäi 8:6 peale Eesti poiss.

Teises setis haaras Tamm initsiatiivi – oma pallingul oli kindel, lõi avageimis kolm ässa ja võitis prantslase servigeimi nulliga. Paraku seisul 5/3 ei suutnud matšpalle realiseerida ja Pershicot murdis. Prantslane võitis kolm geimi järjest ja asus seisul 6/5 setivõidule servima, kuid eksis ja ka see sett sett lõppes kiire lõppmänguga. Seekord jäi peale prantslane 7:4 ja viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmandat setti alustas Tamm kohe murdega ja pääses 2/0 ette. Sellest murdest piisas, et sett 6/4 võita.

Pingeline kohtumine kestis kaks tundi ja 52 minutit. Tamm lõi 12 serviässa, aga tegi ka sama palju topeltvigu, Pershicot kontole jäi neli ässa ja viis topeltviga. Tamm mängis väga hästi otsustavaid punkte, ta realiseeris viiest murdepallist neli, samas kui vastaselt oli kasutada 12 murdepalli, kuid nendest kasutas vaid kolm. Kogupunktisummas jäi peale Tamm 128:121.

Järgmiseks vastaseks on 23aastane prantslane Damien Bayard (ITF 787).

Paarismängus oli Tamm koos 20aastase bulgaarlasega Alexander Donskiga turniiril teise asetusega, kuid kahjuks tuli tasavägises avaringi kohtumises 4/6, 7/6(4), 9/11 alla jääda Serbia-Saksa paariline Darko Jandric / Constantin Schmitz.