Ratastoolitennisistid lõpetasid Euroopa võistkondliku turniiri võiduta

04.04.2019

Eesti ratastoolitennisistid image2osalesid Portugalis Vilamouras Euroopa võistkondlikul turniiril, mis on kvalifikatsioonivõistluseks pääsemaks mais Iisraelis peetavatele võistkondlikele maailma karikavõistlustele.

Osalejaid oli 17 riigist – 13 meeskonda ja kuus naiskonda. Eesti meeskonda kuuluvad Viljar Villiste, Urmo Voogla ja Mait Mätas, kapteniks on Alar Milk. Eestiga olid ühes alagrupis neljanda asetusega Venemaa, kuuenda asetusega Slovakkia ja Portugal. Eesti kaotas alagrupikohtumised ja edasi ei pääsenud.

Avapäeval oldi vastamisi Slovakkia tennisistidega ja saadi 0:3 kaotus. Mait Mätas (ITF 329) jäi 1/6, 1/6 alla Tomas Masarykile (ITF 148) ja esireketite duellis Viljar Villiste (ITF 216) 0/6, 2/6 Marek Gergelyle, kes paikneb maailma edetabelis kõrgel 49. kohal. Ka paarismängus tuli Mätas / Urmo Vooglal leppida kaotusega.

Teisel päeval peeti kohtumine kodupubliku ees mängiva Portugaliga. Mängud olid tasavägisemad, kuid siiski saadi taas 0:3 kaotus.

Esimeses mängus kaotas Mait Mätas 3/6, 4/6 Carlos Leitaole (ITF 186). “Mäng oli tasavägine. Esimeses setis jäi Mait 0/3 kaotusseisu, kuid suutis mängu tagasi tulla. Teises setis juhtis 3/1, aga natuke ebaõnne ja veidi puudu otsustavusest, ning võit libises käest,” kommenteeris kohtumist Alar Milk.

Esinumbrite kohtumises pidi Viljar Villiste tunnistama esisaja mängija Jean-Paul Melo (ITF 85) 6/1, 6/0 paremust. “Viljar tunneb juba kuu aega vasakus õlas valu ja see mõjutab ka mängu,” selgitas Milk esinumbri kehva esitust. Saranaselt Slovakkia vastu sai paarismängus võimaluse mängida Urmo Voogla, paariliseks Mait Mätas, ja saadi 1/6, 2/6 kaotus. “Mängu oli rohkem kui tulemust,” jäi Milk tennisistide esitusega siiski rahule.

Alagrupi viimases kohtumises oli vastaseks tugev Venemaa, kes eilses kohtumises jäi pisut üllatuslikult 0:3 alla Slovakkiale. Venemaa mõlemad mängijad kuuluvad esisajasse ja eestlaste 0:3 kaotus oli etteennustatav ja esireket Villiste kaasa ei teinudki. Mait Mätas kaotas Yuriy Golovinile (ITF 78) 3/6, 3/6, mis on edetabeli kohti arvestades igati korralik tulemus. Teistes mängudes saime Alar Milki sõnul niipalju kui anti: Urmo Voogla (ITF 295) kaotas Ildus Shaikhislamovile (ITF 69) 1/6, 0/6 ja paarismängus kaotasime 0/6, 1/6.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad