Maratonlahingu võitnud Kontaveit jõudis Miamis kaheksandikfinaali

24.03.2019

Miamis WTA Premier kontaveit miamiturniiril alistas Anett Kontaveit (WTA 19) ülimalt tasavägises mängus 7/6(3), 2/6, 7/6(4) Austraaliat esindava Ajla Tomljanovici (WTA 40).

Avasetis jõudis esimesena murdeni Kontaveit ja asus 3/1 juhtima, aga Tomljanovic võitis kolm geimi järjest ja läks 4/3 ette. Kontaveit murdis veel, kuid kaotas siis uuesti oma pallingu. Seisul 5/4 servis Tomljanovic setivõidule, kuid eestlanna murdis veelkord. Kokku tegid mõlemad mängijad kolm servimurret ja sett lõppes kiires lõppmängus, kus Kontaveit jäi peale 7:3.

Teises setis asus Tomljanovic 4/1 juhtima ja võitis seti kahe murdega 6/2. Edasipääsemiseks oli vaja otsustavat setti.

Kolmandas setis läks Kontaveit sarnaselt esimesele 3/1 ette. Ta suutis edu hoida. aga seisul 5/4 matšivõidu eest servides kaotas enda pallingu. Kontaveit murdis uuesti, aga ei suutnud ka teisel korral matšivõidu eest servides enda pallingugeimi võita ja seegi sett läks kiiresse lõppmängu. Selles jäi Kontaveit 7:4 peale.

“Kõik kolm setti olid väga tasavägised, pidin kõvasti võitlema, et see mäng võita,” tunnistas väsinud Kontaveit mängujärgses intervjuus. Kohtumine kestis ligi kaks ja pool tundi.

Kontaveit lõi kokku kolm ässa ja tegi kolm topeltviga, Tomljnovici vastavad näitaja olid kuus ja neli. Kümnest murdevõimalusest realiseeris Kontaveit viis, Tomljanovic 14st seitse. Mängitud punktidest võitis seejuures Tomljanovic viis punkti rohkem kui Kontaveit – 117:112.

Järgmises ringis läheb Kontaveit vastamisi äsjase Indian Wellsi turniiri võitja Bianca Andreescuga (WTA 24), kes alistas taas Angelique Kerberi (WTA 4) 6/4, 4/6, 6/1. Maailma tippudest langes turniirilt välja ka maailma esireket Naomi Osaka, kes kaotas Su-Wei Hsiehile (WTA 27). Serena Williams jättis aga põlvevalu tõttu juba teise turniiri pooleli. 37aastane ameeriklanna sai teises ringis jagu Eesti juurtega rootslannast Rebecca Petersonist 6/3, 1/6, 6/1 ja pidi järgmisena kohtuma hiinlanna Wang Qiangiga, kes saab nüüd mänguta 16 parema sekka.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad