Kontaveit alustas Miamis võidukalt

22.03.2019

kontaveit indian wellsEesti esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) mängis täna kõrgetasemelisel Miami tenniseturniiril oma avakohtumise, kus tema vastaseks teises ringis oli 17-aastane Vene päritolu ameeriklanna Amanda Anisimova (WTA 73.). Esimeses ringis oli Kontaveit vaba.

Pärast heitlikku algust, kus mängijad servimurdeid vahetasid suutis esimesena oma pallingugeimi hoida Anissimova ja asus 3:1 juhtima. Need võidetud geimid jäid aga esimeses setis ameeriklannale ka viimasteks. Kontaveit võitis viis geimi järjest ja vormistas avaseti võidu 6:3.

Paraku teine sett läks kiiresti Anissimova kasuks. 3:0 seisul võitis Eesti esireket esimese geimi. Seejärel peeti ameeriklanna servil maratongeim, kuid võitjana väljus sellest Anissimova, kes võitis geimi ja teise seti tulemusega 6:1.

Otsustavas setis eestlannal oma esimest servigeimi hoida ei õnnestunud ja jäi kohe 0:2 taha. Siis aga võitis geimi oma pallingul ja vähendas vahe minimaalseks. Järgmisel poolte vahetusel oli seis 3:2 Anissimova kasuks, seejärel 4:3. Sellel seisul peeti väga oluline geim ameeriklanna servil ja selle võitis Kontaveit. Lisaks võitis ta ka geimi oma pallingul ja nüüd läks Anissimova väljakule juba tagaajaja rollis. Pikk geim, kus tasamängul vaheldusid geimpallid matšpallidega lõppes lõpuks Kontaveiti kasuks tulemusega 6:4.

Järgmises ringis ootab eestlannat Ajla Tomljanovic (WTA 40.), kes oli üle valgevenelannast Arina Sabalenkast (WTA 9.) 6:3, 6:4.