Juunioride esireketiga võitlusliku lahingu pidanud Ivanov langes konkurentsist

20.02.2019

Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse ALM43pääsenud Vladimir Ivanov kohtus Kasahstanis Aktobes 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF turniiril avaringis Taipei tõusva tähe Chun Hsin Tsengiga (ATP 462) ja pidi maailma juunioride esireketi 6/7(6), 6/2, 6/4 paremust tunnistama.

Ivanov alustas kvalifikatsioonist ja pääses kahe võiduga põhitabelisse. Avaringis sai ta jagu 18aastasest kohalikust Timur Maulenovist 7/6(13), 6/1 ja teises kohtumises 24aastase hispaanlase David Jorda Sanchise 6/4, 3/6, 10/8.

Põhitabeli avaringis oli Ivanovi vastaseks viienda paigutusega 17aastane Taipei tennisist Chun Hsin Tseng (ATP 462), kes on maailma juunioride esireket. Möödunud aastal võitis ta nii Roland Garrose kui Wimbledoni juunioride turniiri ja teenis kolm ITF Futures tiitlivõitu.

Esimeses setis oli mäng väga tasavägine ja kuigi Tsengil oli kasutada viis murdepalli, siis kummalgi ei õnnestunud vastast murda ning setivõitja selgus kiires lõppmängus. Ivanovil õnnestus see 8:6 enda kasuks kallutada.

Teises setis tõstis Tseng mängutaset, samas Ivanovi statistilised näitajad langesid. Tseng murdis eestlase pallingu esimeses ja seitsmendas geimis (mõlemal korral Ivanovi topeltveast) ning võitis seti 6/2. Kui esimeses setis servis Ivanov seitse ässa, tegi ühe topletvea ja teenis esimeselt servilt punkti 79% juhtudest, siis teises setis olid samad näitajad kaks, kolm ja 57%.

Otsustav sett algas sarnaselt teisele, Ivanov kaotas oma servigeimi ja jäi tagaajaja rolli. Teises geimis õnnestus tal küll murdepallini jõuda, aga see jäi kasutamata. Viiendas geimis murdis Tseng veelkord ja kuigi Ivanov suutis vastu murda, sellest ei piisanud ja Tseng võitis 6/4.

Kohtumine kestis kaks tundi ja 44 minutit. Tseng lõi kuus serviässa ja tegi kolm topeltviga, murdepallidest realiseeris ta 13st neli. Ivanov sai kirja 10 serviässa ja viis topeltviga, kolmest murdevõimalustest kasutas ühe.

Wild card’iga turniirile pääsenud Daniil Glinka sai kohe avaringis vastaseks esimese paigutusega 33aastase venelase Teymuraz Gabashvili (ATP 379) ja andis kolm aastat tagasi ATP edetabelis kõrgel 43. kohal paiknenud mehele tõelise lahingu, kuid kaotas otsustavas setis 6/4, 2/6, 3/6.