Palju õnne, Peeter Lamp!

09.02.2019

Täna saab 75 peeter lampaastaseks endine tipptennisist ja teenekas tennisetreener Peeter Lamp. Ta sündis 9. veebruaril 1944. aastal Tartus tõelises tenniseperekonnas, sest nii isa Valter, ema Elsa kui ka vanem vend Jüri olid Eestis tuntud tennisistid.

Peeter alustas tennisetreeninguid 6aastasena isa juhendamisel, hiljem treenis Evald Kree suuniste järgi. Medaliheitlusse sekkus Peeter Lamp juba noorteklassides. Nõukogude Liidu noorte meistrivõistlustel võitis Lamp 1962. aastal pronksi üksik- ja paarismängus ning krooniti meistriks segapaarismängus koos Maria Kulliga. Nõukogude Liidu noortekoondise koosseisus võitis ta Galea Karika.

Täiskasvanute seas võitis aastatel 1963-1975 Eesti meistrivõistlustel üksikmängus kaks kulda, kolm hõbedat ja ühe pronksi ning paarismängudes neli kuld- ning viis hõbemedalit. Eesti koondist esindas Peeter Lamp aastatel 1959-79 rekordiliselt 139 korda.

NSVL meistrivõistlustelt teenis ta hõbeda ja pronksi paarismängus, kuid võistkondlikult tuli Liidu meistriks viiel korral. Nõukogude Liidu aastalõpu edetabelis oli ta viiel aastal TOP-10 mängija seas.

Peeter Lamp on teenekas treener. Pärast Tartu 5. Keskkooli lõpetamist jätkas ta õpinguid Tallinna Pedagoogilises Instituudis kehakultuuriteaduskonnas. Ta töötas ligi kümme aastat Nõukogude armee tennisetreenerina Poolas ja Ida-Saksamaal ning peale Nõukogude Liidu lagunemist oli treeneriks Saksamaal Bochumis. Eestis oli ta aastatel 2008-2015 Eesti Davise Cupi koondise kapten. Tema andekamad õpilased on praegused Eesti esireketid Anett Kontaveit ja Jürgen Zopp.

“Kohtusime Peetriga aastal 2007, kui ta tuli BLRT Teami treeneriks. Hakkasime kohe hästi läbi saama ja sellest ajast on Peeter olnud mulle erinevatel aegadel nii treener, abitreener kui ka sõber,” ütleb Jürgen Zopp. “Ta on minuses alati uskunud ja mind alati aidanud, kui olen hätta jäänud, küsimata sentigi. Peetril on minu mängust alati kindel nägemus ja me saame asjadest ühte moodi aru,” kiidab esireket treenerit. “Peeter on kindlasti üks kõige olulisemaid inimesi mu karjääris.”

2015. aastal pälvis Peeter Lamp Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia, möödunud aastal sai ta elutöö tunnustuse Eesti Olümpiakomiteelt.

Palju õnne!Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad