Eesti alustab homme hommikul Fed Cupil, esimeseks vastaseks on Bulgaaria

05.02.2019

6.-9. veebruarini toimub 50079440_434872684013297_2450050174525238526_nPoolas Zielona Goras Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniir. Eesti koondis sõitis Poola koosseisus Anett Kontaveit, Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Saara Orav ja Valeria Gorlats. “Eesmärgiks, nagu kõigil viimastel aastatel, on liigasse püsimajäämine,” ütles kapten Märten Tamla võistluseelsel pressikonverentsil.

Zielona Goras pole mängukohaks tennisekeskus, vaid spordihalli korvpalliväljakule paigaldati spetsiaalne kate. “Oleme paar päeva trenni käigus saanud väljakut testida,” ütles Tamla. “Konkreetselt mõne Eesti väljakuga võrrelda ei saa, selline madala ja kiire põrkega kõvakate,” kommenteeris ta. “Eks natuke teistsugune on, aga kõigile on see ühtmoodi harjumatu.”

Homsest algavad alagrupimängud, Eesti esimeseks vastaseks on Bulgaaria naiskond koosseisus Viktoriya Tomova (WTA 158), Isabella Shinikova (WTA 251), Gergana Topalova (WTA 637), Petia Arshinkova (WTA 736).

Kell 11 Eesti aja järgi kohtuvad koondiste teised reketid. Kes eestlannadest väljakule läheb, Tamla veel ei avalda. “Tüdrukud juba teavad, et teen otsuse viimasel minutil. Nad on kõik enam-vähem samal tasemel ja määravaks saab hetkeseis,” selgitas ta.

Neljapäeval kohtub Eesti Rootsi ja reedel Ukrainaga. Rootsi on Poolas esialgselt kirja pandud naiskonnaga – Rebecca Peterson (WTA 54), Johanna Larsson (WTA 71, D36), Mirjam Bjorklund (WTA 474), Cornelia Lister (WTA 502) ja Caijsa Wilda Hennemann. Ukraina koondises mängivad pärast muudatusi Lesia Tsurenko (WTA 24), Dayana Yastremska (WTA 34), Kateryna Kozlova (WTA 126), Marta Kostyuk (WTA 195) ja paarismängu spets Nadiia Kichenok (WTA D40). Teises alagrupis on koondise koosseisu muutnud Taani, nende esireket Caroline Wozniacki Poolas ei osale.

Laupäeval mängitakse play-offe, kus alagrupi võitjad mängivad pääsu eest kõrgemasse liigasse ja alagruppide viimased võitlevad I liigasse püsima jäämise nimel. Teises alagrupis on Venemaa, Taani ja Poola naiskonnad.

Samal ajal toimub Suurbritannias analoogne turniir, kus osalevad Suurbritannia, Serbia, Horvaatia, Ungari, Türgi, Kreeka, Gruusia ja Sloveenia naiskonnad.

Esmaspäeval toimus Fed Cupil osalejatele vastuvõtt kohalikus palmiaias. Eesti tüdrukud särasid Kairi Vildersoni moemaja kleitides.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad