Aita Põldma 70

21.01.2019

Täna, 21. jaanuaril Treener-Aita-Põldmatähistab oma 70 juubelit Kree tennisedünastia keskmise põlvkonna esindaja Aita Põldma.

Aita sportlastee algas 6aastasena hoopis iluuisutamisega Vaike Paduri treeningrühmas, 10aastasena tegeles ta paralleelselt ka tennisega. Selline kooslus andis talle hea füüsilise

ettevalmistuse. 13aastasena tuli ta Eesti meistriks jäätantsus, aga edasised sportlikud saavutused olid tennises.

1963. aastal võitis Aita U16 vanuseklassis nii paaris- kui ka segapaarismängus. Aasta hiljem võitis ta selles vanuseklassis kõik kolm esikohta ja 1965. aastal lisas veel esikoha üksikmängus. Ka U18 vanuseklassis valitses Aita kahel aastal, võites 1966. aastal üksik- ja paarismängus ning 1967. aastal kõigis kolmes mänguliigis.

Nõukogude Liidu noorte meistrivõistlustel võitis ta neli medalit, olles esimese paarismängu hõbemedali võitmisel vaid 15 aastane. Järgmisel aastal võitis ta pronksmedali üksikmängus ja veel aasta hiljem kuldmedali nii paarismängus (koos L. Nurmega) kui ka segapaarismängus (koos A. Lassiga).

Täiskasvanute arvestuses sellist medalitesadu ei jätkunud, aga sellele on lihtne seletus. Nimelt jäi Aita oma sünniaastaga kahe hirmkõva tennisepõlvkonna vahele. Üksikmängus on tal ette näidata 1969.aastal saadud hõbemedal. Tal on üks Eesti meistritiitel paarismängus, lisaks veel seitse kahvatumat medalit. NSVL võistkondlikel meistrivõistlustel võitis Aita Põldma aastatel 1965-1973 ühe kulla, kaks hõbedat ja kaks pronksi. Aita esindas Eesti tenniskoondist 47 korral ja 1965. aastal omistati talle meistersportlase aunimetus.

20aastasena alustas ta treenerina ja peab seda ametit tänaseni. 1998. aastal asutas ta oma isa mälestuseks Evald Kree Spordimaailma, kus on üles kasvanud uus tennisepõlvkond. Põldma parimad õpilased on olnud Maret Ani ja Margit Rüütel, aga õpetussõnu jagus ka kõigile teistele EKSMi kasvandikele, nende seas Anett Kontaveitile. Evald Kree Spordimaailm Aita Põldma juhendamisel on mitmel aastal sportlike saavutuste eest nimetatud Eesti parimaks tenniseklubiks. Eesti noorte tennisetippudest on EKSMist Alexander Georg Mändma, Maileen Nuudi, Carol Plakk, Elisabeth Iila jt.

Aita poeg Jaak Põldma on kolmekordne Eesti meister üksikmängus ja kuulunud seitse korda Eesti Davise karika võistkonda, jätkas tennisekarjääri USAs, kus tuli üliõpilasmeistriks ja hetkel töötab ta Londonis juriidilise nõustajana. Ka tütar Kriss mängis tennist, kuid tänaseks on temast saanud edukas moedisainer ja ehtekunstnik.

Kõik, kes soovivad Aita Põldmad õnnitleda, on oodatud 21. jaanuaril kell 16 Tere tennisekeskuse Black Lounge saali.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad