Päeva jooksul kaks kohtumist pidanud Kontaveit kaotas Mertensile

09.01.2019

Ühe päevaga Sydney’s kaks kontaveit brisbanekohtumist pidanud Anett Kontaveit (WTA 20) pidi teises ringis tunnistama belglanna Elise Mertensi (WTA 12) 6/3, 6/1 paremust.

Kontaveitile oli mäng Mertensiga päeva teine matš, esmalt tuli lõpuni mängida eile vihma tõttu pooleli jäänud kohtumine Monica Puigiga (WTA 53). Kontaveit alustas päeva 2/5 kaotusseisust ja väljus lõpuks 2/6, 7/5, 6/1 võitjana.

Avasetis Mertensi vastu murdis Kontaveit kohe vastase servi, kuid kaotas seejärel 30:0 edust enda pallingugeimi. Viiendas geimis oli Kontaveitil neli murdepalli, aga Mertens suutis servi hoida, päästes neljast murdepallist kolm serviässaga. Järgmises geimis jõudis Mertens murdeni ja asus 4/2 juhtima. Järgmisena oli eestlannal taas kaks murdepalli, et murre kohe tagasi saada, aga tal ei õnnestunud neid ära kasutada ja Mertens võitis lõpuks seti 6/3.

Teise seti alustuseks kaotas Kontaveit enda servi, sai murde kohe tagasi, aga kaotas seejärel taas enda pallingugeimi. Kontaveit ei suutnud Mertensi hoogu pidurdada ja kaotas teise seti kindlalt 1/6, võites seti jooksul ainult üheksa punkti.

Järgmisena mängib Kontaveit Australian Openil, mis algab Melbourne’is esmaspäeval. Seal avab enda hooaja ka Kaia Kanepi. Tabelid loositakse neljapäeval.