Viljandisse valmisid uued tenniseväljakud

09.08.2018

Juba mõnda aega on IMG_0134viljandlased ja kaugemalttulijad saanud kätt proovida uutel tenniseväljakutel. Möödunud nädalal avati Viljandi järve ääres uus tennisekompleks ametlikult ja toimus ka GP turniir.

Natuke enne Viljandi uue tennisekompleksi pidulikku avamist alla tulnud veepiisad olid just nagu tellitud. See kinnitas tennisetreeneri ja keskuse juhi Ott Ahoneni juttu, kuidas uued tehiskattega liivaväljakud ei vaja peaaegu üldse hooldamist, ning kui varem tuli pärast vihma oodata tunde või hullemal juhul ka päevi, et väljakud kuivaks, siis nüüd võib põhimõtteliselt kohe pärast padusadu platsile minna.

«Eesti tennis on viimastel aastatel tõusulainel. Meie tippude Aneti, Kaia ja Jürgeni head tulemused innustavad noori tennisega tegelema. Samuti kogub tennis populaarsust harrastuspordina. Selline tennisistidetulv vajab ka treeningbaase ja seetõttu on eriti hea meel Viljandisse rajatud uute moodsate välisväljakute üle,» tõdes Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint. «Möödunud aastal valminud Tähtvere väljakud ning tänavu lisandunud Viljandi ja Elva väljakud loovad tingimused ja elavdavad tenniseelu ka väljaspool Tallinna.»

Tennisekeskuse renoveerimise peamine eestvedaja Mark Orav märkis avamispeol, et tehtust ei võida mitte kitsalt Viljandi tennisistid, vaid ka siia tee leidvad spordituristid ning ka teiste spordialade esindajad. Nimelt rajati kompleksi juurde ühe soojaga ka jalgpallipuur ning Orav lisas, et hea läbisaamine on neil ka võrkpalluritega. Viljandi linnavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder täheldas oma sõnavõtus, et tema pilgu läbi võiks keskus sobida ka käsipalluritele.

Kogu ehituse maksumuseks kujunes ümmarguselt 600 000 eurot – mõnevõrra rohkem, kui eestvedajad olid algul plaaninud. Näiteks otsustati kolmele mänguplatsile paigaldada valgustid, mida esialgu plaanis polnud. 200 000 eurot pani vastavalt kokkuleppele töödesse Viljandi linn, ligemale 140 000 eurot leidsid tenniseentusiastid ja toetajad ning ülejäänud tuli osaühingult Tennisekeskus ja kohalikult tenniseklubilt Fellin.

«On hea meel, et kohalik omavalitsus on toeks spordile ja tennisele. Viljandi on läbi aegade olnud heaks spordibaasiks laagrite arendamiseks ja siseturismiks ning uute väljakute valmimine loob selleks veelgi parema pinnase,» lisas Hint.

Mark Orav ja Ott Ahonen tunnistavad, et pisitöid jagub veel mõneks ajaks ning keskuse eluolu ja reeglid vajavad väljakujunemisaega. Tänapäevase tehnoloogiaga tehisliivaväljakud on Ahoneni sõnul suurepärased ning süsteem töötab. Viljandi meestel on seda sorti kattega kogemusi enda rajatud ja hallatavast Tabasalu keskusest.

Ahoneni sõnul saab Viljandist keskuse avamise järel üks Eesti atraktiivsemaid sporditurismi keskusi. «Kui samasuguseid tenniseväljakuid on mujalgi, siis kogu infrastruktuuri ja järveäärseid võimalusi arvestades on siia loodud kahtlemata Eesti kõige kompaktsem ja atraktiivsem sportimiskeskus,» kõneles  Ahonen. «Olmehoone on iseenesest võrdlemisi askeetlik, aga kõik vajalik on seal olemas,» kinnitas Orav. Majas on kaks avarat riietusruumi koos suure duširuumiga ning neid ühendab ühine saunalava. Lisaks on eraldi pesemisvõimalusega tuba treeneritele ja valgusküllane fuajee väikese kööginurgaga.

Fotogaleriid avapidustustest näeb siin.

Artikkel refereeritud ajalehest “Sakala”. Autor Madis Luik.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad