Zopp pääses Tuneesias teise ringi

16.04.2018

Jürgen Zopp (ATP 137) DCup18osaleb Tuneesias 75 000 dollari suuruse auhinnafondiga Challengeri turniiril. Avaringis sai ta vastaseks Tallinna Davis Cupilt tuttava tuneeslase Moez Echargui ja võitis 6/3, 7/6(3).

Zopp alustas mängu hästi ja juba avageimis võitles välja kaks murdepalli, kuid need jäis realiseerimata. Küll aga õnnestus vastane murda kolmandas geimis. Kuues geim oli seti pikim ja Zopp oli kahel korral oma pallingut kaotamas, aga õnneks seda ei juhtunud. Zopp murdis Echargui veel üks kord ja võiti seti 6/3.

Teist setti alustasid mõlemad hästi ja võitsid esimesed geimid nulliga. Ka kolmandas geimis asus Zopp 40:0 juhtima, kuid kaotas siis viis punkti järjest. Mõõn jätkus ja peagi leidis Zopp ennast 1/4 kaotusseisust. Järgnevad geimid mängis Zopp hiilgavalt. Kuigi Echarguil oli kümnendas geimis kasutada kaks settpalli, õnnestus Zoppil seis viigistada ja sett kulges kiiresse lõppmängu. Tuneeslane kutsus enne seda veel väljakule arsti, kuid Zopp ei lasknud end tekkinud pausist häirida ja võitis 7:3. Sellel aastal on Zopp mänginud viis kiiret lõppmängu ja need kõik võitnud.

Zoppil õnnestus väga hästi esimene serv. Ässasid kogunes kõigest neli (topeltvigasid kolm), kuid  esimeselt servilt võitis punkti 80% (esimeses setis 93%!) juhtudest. Murdepallini jõudis Zopp kümnel korral, kuid neist suutis realiseerida neli, vastane kasutas neljast murdepallist kaks.

Järgmisena läheb Zopp vastamisi portugaallase Pedro Sousaga (ATP 118), kes sai avaringis jagu austerlasest Sebastian Ofnerist. Zopp on eakaaslase Sousaga varem korra kohtunud juuniorklassis ja siis võitis portugaallane. Turniiril osalevad esisaja mängijatest Jiri Vesely (ATP 65), Nikoloz Basilashvili (ATP 86), Malek Jaziri (ATP 91) ja Radu Albot (ATP 93).Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad