Zopp teenis Alphenis kolmanda Challengeri võidu

10.09.2017

Jürgen Zopp (ATP 311) võitis Hollandis 3TE_9505ATP Challengeri tenniseturniiri. Tegemist oli ta karjääri kuuenda ATP Challengeri finaaliga ja kolmanda võiduga, viimati võitis ta Challengeri turniiri kolm aastat tagasi Helsingis.

Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Zopp alistas vaid veidi üle tunni kestnud finaalis 6/3, 6/2 hispaanlase Tommy Robredo. 35aastane Robredo paiknes 11 aastat tagasi maailma edetabelis koguni viiendal kohal, praegu on eelmisel aastal küünarnukioperatsioonil käinud ja pikalt võistlustest eemal olnud hispaanlane edetabelis 175. real.

Zopp läks esimeses setis kohe 3/0 ette ja võitis seti ühe servimurdega 6/3. Teises setis võitis Zopp kohe vastase pallingugeimi ja murdis uuesti Roberdo servi viiendas geimis.

Zopp servis mängu jooksul kolm ässa, Robredo sai kirja kaks ässa ja kaks topeltviga. Robredol oli kaks murdevõimalust – mõlemad avasetis ja ühes geimis –, aga tal ei õnnestunud kumbagi ära kasutada. Zopp realiseeris kuuest murdepallist kolm. Mängitud punktidest võitis Zopp 66 ja Robredo 46.

Nüüdseks on Zopp viiel järjestikusel turniiril, sõltumata tasemest, finaali jõudnud ja neli nendest võitnud. Tänu turniirivõidule Hollandis teeb ta maailma edetabelis suure tõusu – eeldatavasti kerkib ta koguni 94 rida, 217. positsioonile. Meenutuseks, et juuni alguses paiknes Zopp 500. real.

Eesti esireket on järgmisel nädalal võistlustules Poolas 127 000 dollari suuruse auhinnafondiga ATP turniiril. Szczecinis peetava võistluste esimeses ringis on ta vastaseks 18aastane norrakas Casper Ruud (ATP 112). Turniiri nimekaimad mängijad on prantslane Richard Gasquet (ATP 30) ja sakslane Florian Mayer (ATP 74).

 Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad