Eesti jääb Fed Cupi esiliigasse püsima

09.02.2019

Eesti naiskond fed cupi koondissai Fed Cupi turniiril Zielona Goras I grupi väljalangemismatšis vastaseks Taani, kes kaotas teises algarupis esmalt Venemaale ja siis Poolale 0:3.

Esimeses kohtumises pidi meie teine reket, kelleks täna oli Valeria Gorlatš, kohtuma 16aastase Clara Tausoniga, kellel pole küll WTA edetabelikohta, kuid ta on juunioride maailma esinumber ja värske Australian Openi noorteturniiri võitja. Viimasel hetkel vahetati vastaseks 17aastane Hannah Viller Moller.

Esimene geim Gorlatši servil läks kohe vastasele ja Eesti jäi 1/3 kaotusseisu. Gorlatš ei lasknud end sellest häirida, mängis oma mängu ja võitis viis järgmist geimi, seega seti 6/3.

Teine sett kulges tasavägiselt, kuni kaheksandas geimis Viller Moller murdis ja setivõiduga 6/3 viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmandas setis Gorlatš noorele taanlannale võimalust ei andnud ja võitis kindlalt 6/0. Gorlatšilt väga ilus mäng. Poolteist tundi kestnud kohtumises lõi Gorlatš kümme serviässa ja võitis esimeselt servilt punkti 76% juhtudest. Murdevõimaluseni jõudis viiel korral ja realiseeris need kõik esimesel katsel. Viller Molleri kontole jäi üks serviäss ka üks topeltviga, murdepallidest kasutas kuuest kaks.

Teine üksikmäng Anett Kontaveiti ja 26aastase Karen Barritza (WTA 669) vahel tõi Eestile teise punkti, mis tagas esimesse liigasse püsimajäämise. Esimese seti võitis Kontaveit kindlalt 6/1. Teises setis murdis eestlanna kolmel korral, kuid lasi kaks korda tagasi murda ja nii tuli setivõit tulemusega 6/4.