Homme on Eestil Fed Cupi esiliigasse püsimajäämiseks viimane võimalus

08.02.2019

Poolas Zielona Goras EESTI1toimuval Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril kaotas Eesti kõik alagrupimängud ja võistleb homme I liigasse püsima jäämise nimel.

Täna mängis Eesti koondis Ukraina vastu ilma Anett Konatveitita ja saadi 0:3 kaotus.

Esimeses kohtumises oli 17aastase Saara Orava vastaseks Ukraina koondise pesamuna 16aastane Marta Kostyuk. WTA edetabeli 195. kohal paiknev Kostyuk võitis 51 minutit kestud kohtumise 6/3, 6/0.

Teises üksikmängus ei andnud 24aastane Kateryna Kozlova (WTA 126) kuus aastat noorema Elena Malõginale armu ja võitis kõigest 35 minutiga 6/0, 6/0. Mängu jooksul võitis Malõgina kõigest 13 punkti.

Malõgina ja Valeria Gorlatš said ka paarismängus Nadiia Kichenoki ja Kateryna Kozlova käest hävitava 1/6, 0/6 kaotuse.

Homme võistlevad alagruppide viimased I liigasse püsima jäämise nimel. Kas Eesti vastaseks tuleb Taani või Poola, selgub täna õhtuks.