Eesti jätkab Fed Cupil võiduta, homme on vastaseks Ukraina

07.02.2019

Poolas Zielona Goras toimuval EESTI2Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril kaotas Eesti täna Rootsile ja läheb homme vastamisi Ukrainaga, kelle kontol on 1:2 kaotus Rootsi vastu ja 2:1 võit Bulgaaria üle.

Avakohtumises Johanna Larsson (WTA 71) vastu läks väljakule Elena Malõgina. Kohtumine kestis pisut üle tunni ja võidu sai rootslanna tulemusega 6/2, 6/3. Larsson sai kummaski setis kaks murdevõimalust ja kasutas need esimesel katsel. Ka Malõgina jõudis kohtumises kolme murdepallini, kuid neid realiseerida ei õnnestunud.

Esireketite kohtumises läksid vastamisi sõbrannad Anett Kontaveit (WTA 20) ja Rebecca Peterson (WTA 54). Fed Cupi eelsel pressikonverentsil tunnistas Anett, et sõbranna vastu mängida on raske. Nii see ka oli, kerge see mäng kindlasti polnud.

Esimesed geimid hoidsid mõlemad oma servi. Neljandas geimis oli Petersonil kasutada kaks murdepalli, aga Kontaveit tõrjus. Viiendas jõudis Kontaveit murdepallini ja realiseeris selle. Kuuendas geimis oli taas Petersonil murdepallid (kokku kuus!), kuid Kontaveit kaitses need. Edu hoides võitis seti Kontaveit 6/4.

Teises setis õnnestus Kontaveitil kolmandas geimis murda ja 2/1 juhtima minna, kuid siis võitis Peterson kolm geimi järjest ja läks 4/2 ette. Rohkem geime Kontaveit rootslannale ei andnud, murdis veel kaks korda ja võitis ka teise seti tulemusega 6/4.

Murdepallide realiseerimine oli ka suurim erinevus statistikas: Kontaveit realiseeris viiest neli, Peterson üheteistkümnest kaks.

Paarismängus läksid Larsson / Petersoni vastu Kontaveit ja Saara Orav. Esimeses setis haarasid eestlannad initsiatiivi ja murdsid teises geimis Petersoni servi. Uuesti õnnestus Eestil murda kaheksandas geimis Larssoni serv ja sett 6/2 võita.

Seejärel rootslannad kogusid end ja ei andnud Eestile võimalust, võites teise seti 6/0 ja kolmanda seti 6/1.

Ilma Tsurenko ja Yastremskata mänginud Ukraina võitis täna Bulgaariat 2:1. Kostyuk alistas Isabella Shinikova (WTA 251) 7/5, 6/4, Kaeryna Kozlova (WTA 126) kaotas Valerija Tomovale (WTA 158) 3/6, 2/6 ja võitja otsustas taas dramaatiline paarismäng. Esimese seti Tomova / Shinikova vastu võitsid Kichenok / Kostyuk kindlalt 6/0, kuid teises setis jäid koguni 2/5 kaotusseisu. Siis aga võtsid ukrainlannad ennast kokku ja võitsid lootusetuna tundunud seisust 7/6(0).

Eile Eesti kaotas 1:2 Bulgaariale ja Rootsi võitis Ukrainat 2:1. Larsson jäi alla Dayana Yastremskale (WTA 34) 4/6, 2/6, Peterson alistas üllatuslikult Lesia Tsurenko (WTA 24) 6/0, 6/2 ja otsustavas paarismängus said Peterson / Larsson dramaatilises kohtumises jagu spetsiaalselt paarismänguks koondisesse kaasatud Nadiia Kichenoki (WTA D40) ja Marta Kostyukist (WTA 195) 2/6, 6/3, 7/5.

Seega on meie alagrupis Rootsil kaks võitu, Bulgaarial ja Ukrainal üks võit ja üks kaotus ning Eestil kaks kaotust.

Laupäeval mängitakse play-offe, kus alagrupi võitjad mängivad pääsu eest kõrgemasse liigasse ja alagruppide viimased võitlevad I liigasse püsima jäämise nimel. Teises alagrupis on Venemaa, Taani ja Poola naiskonnad. Seal on peetud üks matš – Venemaa ja Poola vahelises duellis jäi peale Venemaa 2:1. Täna õhtul kohtuvad Taani ja Venemaa ning homme Taani ja Poola.

Samal ajal toimub Suurbritannias analoogne turniir, kus osalevad Suurbritannia, Serbia, Horvaatia, Ungari, Türgi, Kreeka, Gruusia ja Sloveenia naiskonnad.