Eesti kaotas Fed Cupi avakohtumises Bulgaariale

06.02.2019

6.-9. veebruarini fed cupi koondisPoolas Zielona Goras toimuval Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril kaotas Eesti avapäeval Bulgaariale. Homme ootab ees kohtumine Rootsiga, kes täna sai jagu Ukrainast.

Eesti koondis sõitis Poola koosseisus Anett Kontaveit, Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Saara Orav ja Valeria Gorlats. “Eesmärgiks, nagu kõigil viimastel aastatel, on liigasse püsimajäämine,” ütles kapten Märten Tamla võistluseelsel pressikonverentsil.

Eesti esimeseks vastaseks oli Bulgaaria. Koondised olid vastamisi ka kaks aastat tagasi ja siis võitis Eesti 2:1. Esimeses mängus kaotas oma Fed Cupi debüüdi teinud Maria Lota Kaul Isabella Shinikovale 5/7, 5/7. Teises võitis Anett Kontaveit Elitsa Kostova 6/1, 6/3 ja otsustavas paarismängus tõid Kontaveit ja Maileen Nuudi Eestile võidu, kui alistasid Shinikova / Sesil Karantcheva 6/3, 7/5.

Tänases avakohtumises Isabella Shinikova (WTA 251) vastu saatis kapten Märten Tamla väljakule Valeria Gorlatši, kes andis põneva lahingu, kuid kaotas 6/7(6), 3/6.

Esimeses setis murdis 27aastane bulgaarlanna kohe Gorlatši servi ja läks 3/1 juhtima. Kuuendas geimis suutis eestlanna tagasi murda ja viigistas seisu. Edasi kulges mäng tasavägiselt. Kahjuks ei suutnud seisul 4/4 Gorlatš oma servi hoida ja Shinikova asus servima setivõidule. Paraku see ei õnnestunud ja Gorlatš viigistas taas. Üheteistkümnendas geimis eksis eestlanna servil (kolm topeltviga) ja jälle sai bulgaarlanna võimaluse. Gorlatš võitles iga punkti pärast ja viis seti kiiresse lõppmängu. Seal õnnestus eestlannal 6:4 juhtima asuda, kuid ei suutnud settpalle realiseerida ja Shinikova võitis seti 7/6(6).

Teise seti avageimis murdis Gorlatš vastase pallingu, kuid kaotas seejärel neli geimi järjest. Shinikova hoidis edu ja võitis teise seti 6/3.

Kõige enam jäi Gorlatš Shinikovale alla servis. Gorlatš lõi kaks ässa ja tegi kümme topeltviga, Shinikova aga seitse ässa ja kuus topeltviga. Teiselt servilt teenis Gorlatš punkti kõigest 28% juhtudest, vastasel oli see näitaja 47%.

Esireketite kohtumises läksid vastamisi 23aastased Anett Kontaveit (WTA 20) ja Viktoriya Tomova (WTA 158). Eakaaslased kohtusid kaks aastat tagasi Budapesti WTA turniiril ja siis jäi peale eestlanna 6/3, 6/3.

Esimeses setis jätkus pinget ainult avageimides. Kontaveit ei saanud mängu käima ja Tomoval oli kasutada kolm murdepalli, kuid Kontaveit kaitses need. Järgmine geim oli ainus mille bulgaarlanna esimeses setis võitis ja seega sett kindlalt Kontaveitile 6/1.

Teises setis oli mängupilt sootuks teine. Kontaveit murdis kohe avageimis, kuid kaotas oma pallingu järgmises. Murdehetk oli kuuendas geimis, kui Kontaveit jäi 15:40 kaotusseisu. Eestlanna kaitses murdepallid, võitis enda pallingu ja järgmises geimi Tomova servigeimi nulliga ning läks ette 4/3. Kaheksandas geimis aga murdis Tomova vastu ja seis oli taas viigis. Kontaveit murdis Tomova pallingu nulliga ja asus servima matšivõidule, kuid kaotas oma servigeimi nulliga. Sett lõppes kiire lõppmänguga, kus tasavägises heitluses jäi peale Tomova 7:4 ja viis kohtumise otsustavasse setti.

Otsustav sett sarnanes esimesele setile, Kontaveit mängis kindlalt ja võitis 6/1.

Paarismängus läksid Tomova / Shinikova vastu Kontaveit ja Nuudi. Esimese seti võitis Bulgaaria kindlalt 6/2 ja kuigi teises setis osutasid eestlannad suuremat vastupanu, kaotati ka teine sett 2/6.

Homme kohtub Eesti Rootsiga, kes täna andis tõelise lahingu favoriit Ukrainale. Johanna Larsson (WTA 71) jäi alla möödunud nädalal esimese WTA tiitli võitnud Dayana Yastremskale (WTA 34) 4/6, 2/6. Rebecca Peterson (WTA 54) alistas üllatuslikult Lesia Tsurenko (WTA 24) ülivõimsalt 6/0, 6/2. Otsustavas paarismängus olid Peterson / Larsson vastamisi spetsiaalselt paarismänguks koondisesse kaasatud Nadiia Kichenoki (WTA D40) ja Marta Kostyukiga (WTA 195). Esimese seti võitsid ukrainlannad 6/2, teise rootslannad 6/3 ning kohtumise võitja otsustati kolmandas setis, kus dramaatilises mängus jäid peale rootslannad 7/5.

Laupäeval mängitakse play-offe, kus alagrupi võitjad mängivad pääsu eest kõrgemasse liigasse ja alagruppide viimased võitlevad I liigasse püsima jäämise nimel. Teises alagrupis on Venemaa, Taani ja Poola naiskonnad.

Samal ajal toimub Suurbritannias analoogne turniir, kus osalevad Suurbritannia, Serbia, Horvaatia, Ungari, Türgi, Kreeka, Gruusia ja Sloveenia naiskonnad.