Kontaveit alistas Kvitova ja jõudis Brisbane’is veerandfinaali

02.01.2019

Anett Kontaveitkontaveit brisbane (WTA 20) sai Brisbane’i WTA turniiril teise magusa võidu, kui alistas pingelises kohtumises tšehhitar Petra Kvitova (WTA 7) 7/5, 7/6(1).

Mõlemad mängijad näitasid esimeses setis head mängu ja hoidsid oma servigeimid kindlalt.  Seisul 5/5 realiseeris Kontaveit kohtumise esimese murdepalli ja pärast edukat servigeimi võitis seti 7/5.

Teises setis jõudis esimesena murdeni Kvitova ja asus 2/0 juhtima, Kontaveitil õnnestus kohe järgmises geimis vastu murda ja seis viigistada. Viiendas geimis jõudis eestlanna taas murdepallini, kuid ei õnnestunud seda realiseerida. Seevastu kuuendas geimis tšehhitar murdis, võitis kindlalt ka oma servigeimi ja läks 5/2 ette. Seejärel võitis Kontaveit kolm geimis järjest ja tablool olid taas viiginumbrid. Seti kaks viimast geimi võitsid mõlemad omad ja sett lõppes kiires lõppmängus. Seal haaras eestlanna initsiatiivi ja võitis kindlalt 7/6(1).

Kohtumine kestis tund ja 38 minutit. Murdepallidest võitis Kontaveit viiest kolm ja Kvitova viiest kaks. Suur erinevus oli mängijate äralöökide ja lihtvigade arvus – Kontaveitil olid need näitajad 8 ja 12, Kvitoval 20 ja 41. Kogupunktisummas jäi peale eestlanna 76:64.

“Olen väga rahul, kuidas hooaeg on alanud. Olen mänginud kaks head mängu ja jõudnud veerandfinaali,” ütles Kontaveit mängujärgses intervjuus. “Eelmisel aastal mängisime Kvitovaga päris mitu korda ja teadsin, kuidas ka raskes seisus tegutseda. Olen väga rahul.”

Kontaveit alistas avaringis hispaanlanna Carla Suarez Navarro (WTA 23) 6/0, 6/3, Kvitova sai kolmes setis 6/7(6), 7/6(6), 6/3 jagu ameeriklannast Danielle Collinsist (WTA 36). Veerandfinaalis tuleb Kontaveiti vastaseks kas austraallanna Kimberly Birrelli (WTA 283) või ukrainlanna Lesia Tsurenko (WTA 27). Edetabelikohast hoolimata tasub Birrelli siiski karta, sest avaringis sai ta jagu Kontaveidi paarismängupartnerist, venelannast Daria Kasatkinast (WTA 10).

Turniiril omab esimest asetust tiitlikaitsja Elina Svitolina (WTA 4) ja teist asetust tänavune US Openi võitja Naomi Osaka (WTA 5).