Saar ja Ivanov edenesid Pärnus Paf Openil teise ringi

07.11.2018

Vladimir Ivanovi vastaseks karl-kiur-saaroli põhitabelisse läbi kvalifikatsiooni pääsenud slovakk Peter Vajda. 22aastasel Vajdal kehtivaid ATP punkte pole, aga mõned aastat tagasi oli ta maailmas 761. reket.

Esimene sett kulges seisuni 4/4 kindlate servigeimidega mõlemalt poolt, Ivanov oli selleks hetkeks oma servilt kaotanud ainult ühe punkti! Siis aga mängupilt muutus ja Vajda murdis üheksandas geimis ja kuigi Ivanovil õnnestus serv tagasi murda ja seis viigistada, tuli otsa väga halvasti mängitud geim ning see sillutas tee slovaki setivõidule 7/5.

Teises setis seisul 2/1 Ivanovi kasuks tegi Vajda kaks topeltviga (mängu esimesed) ning meie tennisist ei jätnud võimalust kasutamata. Sellest piisas, et teine sett viia võiduka lõpuni 6/3.

Kolmandas setis sai otsustavaks seitsmendas geimis Ivanovi tehtud servimurre. Seisul 5/3 murdis ta veelkord ja võitis ka kolmanda seti 6/3.

Ivanov lõi kohtumise jooksul seitse ässa, Vajdal kogunes serviässasid kümme, aga ta tegi ka viis topeltviga.

“Teadsin, et ei pruugi kerge mäng tulla. Esimeses setis mängis Vajda pikkades pallirallides mu üle. Ta oli kogu aeg sammu võrra minust ees. Just siis kui tahtsin aktiivsema löögi teha, tuli temalt vastu terav vastus. Enamus punkte sain otse servilt. Alates teisest setist püüdsin tempoga varieerida ja seda pigem alla tõmmata. Vastane oli hädas minu lõigetega. See tõi lõpuks edu,” kommenteeris Ivanov tennisnet.ee-le.

Täna kell 11 kohtub Ivanov 23aastase itaallase Giorgio Riccaga (ATP 907).

Karl Kiur Saare (ATP 1229, pildil) vastaseks oli 24aastane rootslane Christoffer Solberg (ATP 1242), kes oli Johannes Seemani paarismängupartner. Esimese murde tegi Saar seisul 2/1, aga rootslane viigistas 4/4. Eduseisul 5/4 juhtis Saar oma pallingul 30:0, aga mitu pikaks löödud palli viisid hoopis geimi kaotuseni. Sett kulges kiiresse lõppmängu, kus Saar juhtis kogu aeg ja võitis seti 7/6(5).

Teises setis asus Solberg 4/2 juhtima, kuid Saar viigistas ja veelgi enam murdis uuesti ja võitis teise seti 6/4. Teises ringis kohtub Saar 22aastase britt Joshua Parisega (ATP 905). See kohtumine on täna pärast Ivanovi ja Ricca duelli.

Kolmanda eestlasena läks eile võistlustulle Kristjan Tamm (ATP 1305), kes kohtus 20aastase šveitslase Remy Bertola (ATP 1104). Bertola alustas paremini ja asus 5/2 juhtima. Tamm tuli kaotussseisust välja ja viis selle seti kiiresse lõppmängu. Seal oli šveitslane kindlam võitis 7/6(2). Teises setis oli mäng samuti võrdne, kuid otsustavatel hetkedel oli Bertola kindlam ja võitis 6/4.

Täna õhtul viimases kohtumises tuleb Ivanov väljakule paarismängus. Ivanov / Maxim Ratniuki vastaseks Venemaa-Suurbritannia paar Denis Klok / Joshua Paris.