Pärnus Paf Openil jõudis eestlastest veerandfinaali ainsana Ivanov

07.11.2018

Pärnus toimuval EMV1915 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril Paf Open püsib eestlastest konkurentsis ainsana Vladimir Ivanov. Karl Kiur Saar pidi teises ringis tulises lahingus kaotusega leppima.

Vladimir Ivanovi (ATP 801) teise ringi vastaseks oli Giorgio Ricca (ATP 907). 23aastane itaallane Ivanovi vastu ei saanud, eriti esimeses setis, kus võitis vaid kuus punkti. Tulemuseks kindel 6/0, 6/4 võit Ivanovile. Veerandfinaalis tuleb rinda pista Tartu Paf Openi võitja 25aastase ukrainlase Vladyslav Manafoviga (ATP 514).

Kui Ivanovi ja Ricca vaheline kohtumine kestis mõni minut üle tunni, siis duell Karl Kiur Saare (ATP 1229) ja 22aastase britt Joshua Parise (ATP 905) vahel kujunes ligi kolme tunniseks lahinguks.

Esimene sett püsis kuni 3/3ni tasavägine, siis aga murdis Paris kaks korda Saare pallingu ja võitis seti 6/3. Teises setis kumbki mängijatest murdeni ei jõudnud ja sett kulges kiiresse lõppmängu. Saar võitis selle 7:3 ja viis mängu otsustavasse setti.

Kolmas sett algas sarnaselt esimesele ja Paris murdis seitsmendas geimis 4/3 ette ja jõudis üheksandas geimis kolme murde- ehk juba matšpallini. Meie õnneks suutis Saar säilitada külma närvi ja pikale veninud geimi (24 punkti) siiski võita. Seisul 5/4 Parise servil kaitses Saar veel kaks matšpalli ja jõudis ka ühe murdepallini, kuid lõpuks võtti britt oma ja võitis otsustava seti 6/4.

Täna õhtul viimases kohtumises tuleb Ivanov väljakule paarismängus. Ivanov ja Maxim Ratniuki vastasteks on Saare alistanud Paris ja venelane Denis Klok.