Saar alustas Egiptuses võidukalt

10.10.2018

Karl Kiur Saar (ATP 1280) karl-kiur-saarja Daniil Glinka osalevad Sharm El Sheikhis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril. Saar sai üksikmängus avaringis võidu, paarismängus võistlevad nad veerandfinaalis.

Saar alistas avaringis Taipei tennisti Li-Wie Tani 6/1, 6/4. Tund ja 18 minutit kestnud kohtumises sai Saar kirja kuus serviässa ja kolm topeltviga, vastasel olid need numbrid täpselt vastupidised. Murdepallidest realiseeris Tan kolmest kaks, Saar jõudis mängu jooksul 19 murdepallini, millest kasutas kuus. Järgmises ringis on Saare vastaseks 28aastane britt Neil Pauffley (ATP 781), kellega kohtus paarismängus.

Glinka üksikmängus põhiturniirile ei pääsenud. Kvalifikatsiooni avaringis alistas ta 21aastase ukrainlase Vladyslav Gorodynskyi 6/1, 7/6(4) ja teises ringis 29aastase kohaliku Muhammad Ragy 6/0, 6/0, kuid kaotas otsustavas kohtumises 17aastasele belglasele Tom Pisanele 2/6, 2/6.

Paarismängus olid Glinka ja Saar avaringis vastamisi Suurbritannia paariga Finn Bass / Neil Pauffley. Britid alustasid võimsalt ja asusid 4/0 juhtima ja seisul 5/2 olid oma servil kahe punkti kaugusel setivõidust, kuid Eesti paar tuli raskest seisust välja ja viis seti kiiresse  lõppmängu. Seal pääseti 5:3 ette, kuid kaotati siis kolm punkti järjest. Õnneks suutsid siiski 7/6(6) seti võita.

Teises setis pääsesid jälle Bass / Pauffley 4/1 ette, aga eestlased viigistasid. Uuesti õnnestus britid murda üheteistkümnendas geimis, kuid kaotasid matši võidule servides oma pallingul ja ka teine sett lõppes kiire lõppmänguga. Saar / Glinka asusid 6:1 juhtima ja võitsid 7/6(4).

Väga napi võiduga pääsesid Eesti poisid veerandfinaali, kus tuleb vastu esimese paigutusega Poola paar Yann Wojcik / Kacper Zuk.