Raisma pääses Ungaris Futures turniiril teise ringi

15.05.2018

Kenneth Raisma (ATP 860) raisma DC2osaleb Ungaris 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril. Avaringis oli ta vastaseks 25aastane britt Toby Martin (ATP 1310), kes pääses turniirile läbi kvalifikatsiooni. Pingelise kohtumise võitis Raisma tulemusega 6/4, 1/6, 7/5.

Mäng oli väga murdmisterohke, eriti esimene sett, kus kümnest geimist ainult kolm võideti oma servil. Meie õnneks oli Raisma murdepallide realiseerimises osavam (neljast neli!) ja võitis avaseti 6/4. Teises setis domineeris Martin, võites 6/1.

Nii läks võitja selgitamiseks vaja otsustavat setti. Ka selles haaras alguses ohjad britt ja asus 3/1 juhtima. Raismal õnnestus vastu murda ja seis 3/3 viigistada. Seitsmes geim kujunes mängu pikimaks (mängiti 16 punkti), Raisma tegi kolm topeltviga ja ei suutnud oma servigeimi hoida. Järgmises geimis aga murdis Raisma tagasi ja jälle oli seis viigis. Kaheteistkümnendas geimis murdega kindlustas Raisma pääsu teise ringi. Seal tuleb tal vastamisi minna tšehh Vaclav Safranekiga (ATP 263), kellel on turniiril esimene paigutus.

Kaks tundi ja 22 minutit kestnud kohtumises lõi Raisma neli serviässa ja tegi kuus topeltviga, vastasel kogunes kolm ässa ja seitse topeltviga. Kokku realiseeris kohtumise jooksul Raisma kaheksast murdepallist seitse ja Martin 11st seitse. Kogupunktisummas jäi peale Raisma 99:94.