Eesti tüdrukud alistasid pingelises matšis Horvaatia

10.02.2018

Eesti naiskond IMG_2045saavutas kodusel Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril Suurbritannia järel ja Portugali ees alagrupis teise koha. Täna kohtuti 5.-8. koha mängus Horvaatiaga.

Kuna meie esireket Anett Kontaveit sõitis Doha turniirile jäi turniiri viimane matš noorte tennisistide õlgadele. Kõik kolm kohtumist kujunesid kolmesetiliseks ja nii saadi võit pisut enne südaööd.

Esimeses kohtumises oli Saara Orav vastamisi 18aastase Ana Biskiciga (WTA 749). Tasavägises mängus jäi Orav alguses kaotusseisu ning esimene sett läks horvaatlannale. Ka teises setis läks Biskic murdega ette, kuid eestlanna murdis seitsmendas ja üheksandas geimis tagasi ja võitis seti 6/4. Otsustavas setis murdis Orav kõik Biskici servigeimid, kuid kaotas kahel korral ka enda omad ja võitis otsustava seti 6/2.

Teises üksikmängus oli Katriin Saare vastaseks 22aastane Tena Lukas (WTA 320). Saar alustas julgelt ja murdis kohe vastase servigeimi. Uuesti õnnestus see seitsmendas geimis ja esimene sett kuulus eestlannale 6/2. Teine sett oli väga murdmiste rohke: Saarel oli murdepalle neli, millest realiseeris kolm, Lukas kasutas seitsmest võimalusest neli ja võitis seti 7/5. Kolmandaks setiks noorukesel eestlannal enam jaksu polnud ja Lukas võitis 6/1.

Seega tuli mängida ka otsustav paarismäng. Eesti eest läksid väljakule Orav ja Elena Malõgina, nende vastu Lukas ja Biskic. Esimene sett kuulus kindlalt Eestile 6/2. Teises setis jäime 1/4 kaotusseisu, kuid jõudsime 3/4 seisuni ja kaotasime seti 4/6. Otsustavat setti alustasid Orav ja Malõgina kindlalt, asusid juhtima 2/0 ja olid väga lähedal ka 3/0le, kuid paraku ei õnnestunud oma servi hoida ja peagi olid tablool viiginumbrid. Seitsmendas geimis murdsid horvaatlannad uuesti ja asusid koguni 5/3 juhtima. Hilisõhtuseks tunniks saali jäänud vähese, kuid aktiivse publiku toel tüdrukud alla ei andnud ja võitsid järgmised neli geimi.

Turniiril saavutatud viienda koha üle on ainult hea meel! Tallinna turniirilt pääsesid maailmaliiga üleminekumängudele Läti ja Suurbritannia, II gruppi kukkusid Austria ja Portugal.

Läti alistas Serbia 2:1. Anastasija Sevastova kaotas Olga Danilovicile 2/6, 4/6 ja Jelena Ostapenko võitis Dejana Radanovici 6/2, 6/1, otsustav paarismäng kuulus kindlalt lätlannadele 6/1, 6/2. Suurbritannia pidas finaali Ungariga. Heather Watson alistas pärast avaseti kaotust 3/6, 6/1, 6/4 Dalma Galfi ja Johanna Konta sai 6/3, 6/1 jagu Fanni Stollarist. Paarismängu ei mängitudki.