Kontaveit kaotas jälle avaringis

10.10.2017

Anett Kontaveit (WTA 35) kontaveitkaotas Linzis toimuval 226 000 dollari suuruse auhinnafondiga WTA turniiril avaringis.

Turniiril neljandat asetust omava Kontaveiti esimeseks vastaseks oli läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud rumeenlanna Mihaela Buzarnescu (WTA 105).

Avasetis jäi Kontaveit 1/4 kaotusseisu, kuid võitis siis neli geimi järjest. Viigiseisul 5/5 murdis rumeenlanna Kontaveiti pallingu, ent eestlanna suutis koheselt samaga vastata ja viis mängu kiiresse lõppmängu, mille võitis aga Buzarnescu 10:8.

Sarnaselt avasetile ka teist setti 4/1 juhtima läinud Buzarnescu seal enam eestlannale võimalust ei andnud ja võitis 6/3. See oli 29aastasele rumeenlannale esimene WTA turniiri põhiringi võit.

Tund ja 40 minutit kestnud mängus tegi Kontaveit seitse topeltviga, Buzarnescu tegi topeltvigu kolm ja lõi sama palju serviässasid. Murdepallide realiseerimises oli rumeenlanna selgelt parem, kasutades seitmest võimalusest viis. Kontaveit jõudis murdepallini 14 korral, kuid realiseeris neist vaid neli.

Pärast juulikuus Gstaadi turniiril finaali jõudmist on Kontaveit nüüd kaotanud viimasest kaheksast mängust koguni seitse, langedes seega kuuel turniiril konkurentsist avaringis.