Zopp jõudis Soomes poolfinaali, Ivanov kahjuks mitte

10.08.2017

Eesti esireketid Jürgen Zopp 3TE_9505(ATP 351) ja Vladimir Ivanov (ATP 416) osalevad Soomes samal turniiril. Kahjuks jääb nende omavaheline duell nägemata, sest poolfinaali jõudis ainult Zopp.

Veerandfinaalis oli Zopi vastaseks 21aastane itaallane Filippo Baldi (ATP 753). Esimene sett kulges eestlase dikteerimisel, Zopp asus juhtima 4/0 ja võitis seti 6/2.

Ka teises setis õnnestus Zoppil esimeses geimis murda ja edu saavutada, kuid kuuendas geimis murdis Baldi tagasi ja viigistas seisu. Uuesti õnnestus Zoppil murda üheksandas geimis ja sellest piisas, et sett 6/4 võita.

Esimeses ringis võitis Zopp 23aastase soomlase Verner Tuomi (ATP 1870) 6/1, 6/0. Teises ringis alistas Zopp 36aastase Lauri Kiiski 6/2, 6/1.

Veerandfinaalis kohtus Ivanov juba tuttava rootslase Jonathan Mridhaga (ATP 561). Ivanov ja Mridha olid varem kahel korral kohtunud: möödunud aastal Helsinkis võitis Ivanov 6/2, 6/2,  tänavu juulis Kaarinas toimunud Futures turniiri poolfinaalis võitis Mridha 6/3, 6/2. Ka seekord läks napp võit Mridhale 2/6, 7/5, 7/5.

Avasetis õnnestus Ivanovil kahe murdega 5/2 ette rebida ja sett kindlalt 6/2 võita. Teine sett algas tasavägiselt, kuni kaheksandas geimis õnnestus Mridhal Ivanovi palling murda, kuid Ivanov vastas järgmises geimis samaga. Kaheteistkümnendas geimis murdis Mridha geimpallilt ja võitis seti 7/5. Kolmas sett algas Ivanovi murdega, aga Mridha murdis kohe vastu. Sama stsenaarium kordus ka viiendas ja üheksandas geimis. Sarnaselt teisele setile asus Ivanov seisul 5/6 servima, kuid ei suutnud ka seekord oma pallingut hoida.

Matš kestis kaks tundi ja 24 minutit. Mridha lõi kolm serviässa ja tegi neli topeltviga, Ivanovil kogunes topeltvigu koguni seitse. Murdepallidest realiseerisid mõlemad üheksast kuus ja ka muud statistilised näitajad olid võrdsed. Üldskoorilt jäi peale Ivanov 95:91, aga see tennises paraku ei loe.

Ivanov alistas esimeses ringis 16aastase Vene noormehe Matvey Minini 7/5, 3/6, 6/4 ja teises ringis rootslase Linus Frosti (ATP 1589) 6/4, 6/1.

Paarismängus osaleb Ivanov argentiinlase Matias Franco Descottega. Esimeses ringis alistasid nad Itaalia paari Gianluca Acquaroli / Nicolo Turchetti 6/0, 6/0. Järgmised vastased Vene-Kanada paar Alexander Vasilenko / David Volfson andsid loobumisvõidu ja nii on Ivanov / Descotte jõudnud geimigi loovutamata nelja parema hulka.

 Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad