Plakk ja Saar saabuvad täna medalitega koju

30.07.2017

Iga kahe aasta tagant korraldatav saar ja plakkEuroopa noorte olümpiafestival toimus seekord Ungaris. Programmis oli kümme spordiala, teiste seas ka tennis, kus Eestit esindasid Katriin Saar ja Carol Plakk. 15-aastased tallinlannad võitsid paarismängus pronksmedalid.

Paarismängus võitsid Saar / Plakk Suurbritannia paari Lillian Mould / Holly Staff 4/1, 4/0 ja Rumeenia paari linca Dalina Amariei / Ana Paraschiva Manea 6/3, 7/6 ning jõudsid poolfinaali. Seal kaotati tasavägises mängus sloveenlannadele Ziva Falkner / Pia Lovric 6/3, 5/7, 3/10. Kolmanda koha mängus oli vastasteks Saksa duo Mina Hodzic / Luisa Meyer Auf Der Heide, kellest Plakk / Saar said jagu 6/3, 6/0 ja teenisid pronksmedalid.

Plakk ja Saar on oma saavutusega väga rahul – seda enam, et nad mängisid koos esmakordselt. “Me oleme varem korduvalt mänginud teineteise vastu, aga mitte kunagi kokku. Esimestel päevadel olime mõlemad rohkem üksikmängule keskendunud, aga kui välja langesime, siis tuli küll mõte, et võiks paarismängus midagi ära teha. Õnneks kokkumäng ei osutunud raskeks ja meile kohe meeldis koos mängida. Tülli ei läinud ja koostöö sujus,” rääkisid pronksineiud.

Üksikmängus kaotas Saar esimeses ringis rootslannale Frida Bostrandile tasavägises mängus 6/7(4), 4/6. Plakk jõudis veerandfinaali, kuid kaotas seal kolmesetilises mängus lätlanna Kamilla Bartonele 3/6, 6/1, 3/6.

Plakk ja Saar pidasid turniiri kõige keerulisemaks hetkeks poolfinaali Sloveenia paari vastu. Olles võitnud esimese seti, läks teises setis seisult 5/5 võit lõpuks vastastele ning poolfinaalis tuligi vastu võtta kaotus 3/6, 7/5, 10/3. “Tuju läks ära küll. Aga ees seisis pronksiheitlus ja võtsime eesmärgiks, et meie siit ilma medalita koju ei lähe. Mängu eel pinget ei tundnud, alles platsile astudes pumpasime ise üles ja väga hea mäng oli. Oleme endaga rahul ja nägime, et vorm on hoolimata äsjastest vigastustest hea.”

Värsked pronksmedalistid pidasid olümpiafestivali võistlemist eriliseks kogemuseks. “See on vägev tunne – mängid olümpiafestivalil, mitte tavalisel turniiril. Siin õppisime ka seda, kuidas suure publiku ees mängida,” nentisid Plakk ja Saar.

Carol Plakk treenib Evald Kree Spordimaailmas treener Aita Põldma juhendamisel, Katriin Saar Tallink Tennisekoolis treener Märten Tamla juhendamisel.

Täna, 30. juulil saabub Ungarist Györist koju tagasi Eesti koondis, nende seas ka pronksmedalid võitnud Carol Plakk ja Katriin Saar. Koondis maandub Tallinna Lennujaamas kell 14.20 (lend Helsingist).Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad