Anett Kontaveit tõusis WTA edetabelis 25 kohta

17.04.2017

Anett Kontaveit tõusis täna kontaveit bieli võitavaldatud maailma edetabelis koguni 25 kohta, võttes nüüd sisse 74. positsiooni. See jääb ühe koha võrra alla 21aastase eestlanna senise karjääri parimast kohast, mis pärineb eelmise aasta märtsikuust.

Suur tõus on tingitud eelmisel nädalal toimunud edukast turniirist Šveitsis, kus Kontaveit jõudis esimest korda WTA turniiril finaali, kuid pidi tunnistama seal 17aastase Tšehhi tennisetalendi Marketa Vondrusova paremust (pildil). Kui viimane paiknes veel eelmisel nädalal maailma edetabelis 233. positsioonil, siis tänu turniirivõidule asub ta nüüd koguni 117. real.

Taas tipptennisesse tõusta üritav Kaia Kanepi on 458. kohal ning Valeria Gorlatš 1237. positsioonil. Maileen Nuudi teenis WTA edetabelisse tõusmiseks vajalikud punktid ITF turniirilt ja need kajastuvad järgmise nädala edetabelis.

Eesti meeste esireket Jüren Zopp ei saanud vigastuse tõttu võistlustel osaleda ega möödunud aasta turniiridelt saadud punkte kaitsta ning pidi maailma edetabelis loovutama 74 kohta ning asub nüüd 441. real. Vladimir Ivanov, kellel on Zopiga täpselt sama palju punkte, paikneb 444. positsioonil. Kui Ivanov lähiajal turniiridelt punktilisa teenib, tõuseb ta Eesti esireketiks. Kenneth Raisma tõusis viis kohta ja on nüüd karjääri kõrgeimal 683. kohal. Teised noored jäävad teise tuhandesse: Mattias Siimar 1508., Oskar Lusti 1657., Karl Kiur Saar 1768. ja Kristjan Tamm 1944.Uudiskiri

Registreeru uudiskirja saajaks

Sponsorid

Kuldsponsorid


Hõbesponsorid


Toetajad